Ana sayfa : Dosya uzantıları : .book Dosya

.book Dosya uzantısı

Dosya tipi1iBooks Author Document

geliştirici Apple
kategori Data Files
biçim Binary

Nedir BOOK dosya?

Apple iPad için dijital kitaplar yazmak için kullanılan bir program olan iBooks Author tarafından oluşturulan kitap tasarımı projesi; Bir iBook'un bölümlerini ve bölümlerini depolar; .IBOOKS biçiminde dışa aktarılabilir ve doğrudan bir iPad'e yüklenebilir veya .ITMSP biçimini kullanarak Apple iBookstore'da yayınlanabilir.

Daha fazla bilgi

iBook Yazar belgeleri, yerel bilgisayarda veya diğer aygıtlarda okumak için .PDF ve .TXT (normal metin) biçimlerine de dışa aktarılabilir.

NOT: iBooks Author,% kullanır iBooks tasarımları için varsayılan uzantı olarak li_nk% dosya uzantısı. Ancak, tasarımlar için ".book" uzantısını da destekliyor.

Açılan programlar BOOK dosyalar
Windows
Calibre
Linux
Calibre
Macintosh
Apple iBooks Author
Calibre

Dosya tipi2BookSmart Book File

geliştirici Blurb Software
kategori Page Layout Files
biçim XML

.BOOK seçenek numarası 2

Bir KİTAP dosyası, fotoğraf kitapları, defterler ve planlayıcılar oluşturmak için kullanılan ücretsiz bir araç olan BookSmart tarafından oluşturulan bir kitaptır. Metin, resimler ve sayfa düzeni ayarlarını içeren bir kitabın sayfalarını içerir. KİTAP dosyaları bir XML biçiminde kaydedilir.

Daha fazla bilgi

BOOK dosyası Blurb BookSmart 3.4’da açıldı

BOOK dosyası, BookSmart ile ilişkilendirilmiş ana dosya türüdür. Bir kitap projesini kaydettiğinizde, program içeriği depolamak için KİTAP dosyasını oluşturur. Düğün albümü, yemek kitabı, ziyaretçi defteri, not defteri ve yıllığı gibi farklı sayfa düzenlerine sahip kitapları seçebilirsiniz. Ayrıca fotoğraf kenarlıklarını ve koordineli renklerle sayfa arka planlarını içeren farklı temalar arasından seçim yapabilirsiniz. KİTAP dosyanızı yedeklemek veya paylaşmak istiyorsanız, projeyi .BOOKEXPORT dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz.

KİTAP dosyası oluşturmak için Dosya → Yeni → Kitap Projesi'ni seçin. Bir KİTAP dosyasını, Dosya → Kaydet'i seçerek kaydedebilirsiniz. KİTAP dosyasını kaydettikten sonra, BookSmart dosyayı ve ileriye gittiğiniz düzenlemeleri otomatik olarak kaydeder.

Açılan programlar BOOK dosyalar
Macintosh
Blurb BookSmart

Dosya tipi3FrameMaker Book File

geliştirici Adobe Systems
kategori Page Layout Files
biçim Binary

.BOOK seçenek numarası 3

FrameMaker tarafından oluşturulan ve kitap ve diğer büyük belgeleri üretmek için kullanılan bir program olan kitap dosyası; Bölümleri, ekleri, içindekileri ve diğer kitapları içerebilen FrameMaker belgelerine ( .FM ve .MIF dosyaları) referanslar saklar; kullanıcıların bir kitabı daha küçük belge alt bölümlerinden derlemelerini sağlar.

Daha fazla bilgi

NOT: Bir KİTAP dosyasında referans verilen dosyaları yeniden adlandırdığınızda, FrameMaker ayrıca referans verilen dosyaları diskte yeniden adlandırır. Bunun nedeni FrameMaker kitaplarının, bilgisayarın sabit diskindeki gerçek FrameMaker belgelerine bağlantılar içermesidir.

Açılan programlar BOOK dosyalar
Windows
Adobe FrameMaker
Adobe RoboHelp

Dosya tipi4Budget In Brief Book File

geliştirici Budget In Brief
kategori Data Files
biçim XML

.BOOK seçenek numarası 4

Bütçe tarafından kullanılan dosya Kısaca, bütçe belgelerini oluşturmak için kullanılan bir program; XML biçimlendirme kullanılarak kaydedilmiştir ve belge oluşturma özelliklerini içermektedir; ayrıca girdi bütçesi veri dosyalarına ve çıktı belgesi şablonlarına referanslar içerir; Microsoft Word .DOCX dosyalarını ve .PDF belgelerini oluşturmak için kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

Bütçe Kısaca, çıktı bütçesi raporları oluşturmak için birkaç farklı belge türü desteklenir. Bu formatlar .DOC , .DOCX , .RTF , .HTML ve .ODT değerlerini içerir. Program ayrıca Microsoft Excel .XLSX dosyalarından ve .XML dosyalarından girdi veri kaynaklarını da kabul edebilir.

NOT: KİTAP dosyaları şu anda Microsoft Notepad gibi düz bir metin düzenleyicisi veya XML düzenleyicisi kullanılarak oluşturulmuştur . Kısaca Bütçe indirilemez.

Açılan programlar BOOK dosyalar
Windows
Microsoft Notepad
Budget In Brief

BOOK Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .book uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Budget In Brief Book File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.