Ana sayfa : Dosya uzantıları : .awb Dosya

.awb Dosya uzantısı

Dosya tipi1ADX Audio Package File2

geliştirici CRI Middleware
kategori Audio Files
biçim N/A

Nedir AWB dosya?

Bir AWB dosyası, CRI Middleware tarafından geliştirilen çeşitli Sega Dreamcast, PlayStation 2, GameCube ve Wii video oyunları tarafından kullanılan bir ses paketidir. Genellikle bir oyunda yer alan ses efektleri, müzik ve diyalog için kullanılan ADX veya ADX2 formatlı ses içerir.

Daha fazla bilgi

VBMToolbox programını AWB dosyasını Windows'ta açmak için kullanabilirsiniz. ADX2 formatında kaydedilen ses içeren AWB dosyaları, birden fazla .HCA veya HCA-MX dosyası depolar. HCA dosyaları Yüksek Sıkıştırma Sesi (HCA) özel kodlayıcısı ile kodlanır ve HCA-MX dosyaları HCA-MX kodlayıcısı ile kodlanır.

NOT: AWB dosyaları genellikle oyunda .ACB dosyalarında görülür. yükleme dizini.

Açılan programlar AWB dosyalar
Windows
VGMToolbox

Dosya tipi2AMR-WB Audio File

geliştirici N/A
kategori Audio Files
biçim N/A

.AWB seçenek numarası 2

Patentli bir konuşma kodlama standardı kullanan "Uyarlanabilir Çoklu Hız - Geniş Bant" (AMR-WB) olarak bilinen ses formatı; .AMR dosyasına benzer, ancak 50 Hz ila 7 KHz'lik daha geniş bir frekans bant genişliğini destekler; 6.6 kbps'den 23.85 kbps'ye kadar dokuz farklı bit hızını destekler.

Daha fazla bilgi

AWB formatı çeşitli cep telefonları tarafından desteklenir ve Nokia Gerçek Sesleri oluşturmak için kullanılır.

Açılan programlar AWB dosyalar
Windows
Nokia Multimedia Converter
FairStars Audio Converter
AMR Player

AWB Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .awb uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

AMR-WB Audio File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.