Ana sayfa : Dosya uzantıları : .acb Dosya

.acb Dosya uzantısı

Dosya tipi1Adobe Photoshop Color Book File

geliştirici Adobe Systems
kategori Settings Files
biçim Binary

Nedir ACB dosya?

Bir ACB dosyası, bir resim düzenleme programı olan Photoshop tarafından kullanılan özel bir renk dosyasıdır. Renk adlarını, renk kodlarını, RGB ve CMYK bileşenlerini, hafifliği ve renkliliği içeren renk kayıtlarını içerir. ACB dosyaları ayrıca kitap sürümü, başlık, açıklama, renk sayısı ve diğer dosya bilgileri için başlık bilgilerini içerir.

Daha fazla bilgi

Renkli kitaplar, belirli renk standartlarına uyan görüntüler oluşturmak için kullanılır. Örneğin, bazı renkli kataloglar ekran görünümleri için daha iyidir, diğerleri ise tarama veya yazdırma için daha iyidir. Photoshop CS5'te, Renk Seçici penceresinden Renk Kitaplıkları düğmesini seçerken bir renk kitabı seçebilirsiniz. Photoshop kurulumunda \ Presets \ Color Books \ dizini içindeki çeşitli ACB dosyaları sağlanmıştır.

Photoshop, ANPA, DIC, FOCOLTONE, HKS, PANTONE, TOYO ve TRUMATCH gibi renk katalogları için renkli kitaplar sunar.

NOT: Adobe InDesign ve Illustrator, ACB dosyalarında depolanan renkli kitapları da kullanır.

Açılan programlar ACB dosyalar
Windows
Adobe Photoshop
Adobe Illustrator
ACB2XML
Macintosh
Adobe Photoshop
Adobe Illustrator

Dosya tipi2ADX Audio Package File

geliştirici CRI Middleware
kategori Audio Files
biçim Binary

.ACB seçenek numarası 2

Bir ACB dosyası, CRI Middleware tarafından geliştirilen çeşitli Sega Dreamcast, PlayStation 2, GameCube ve Wii video oyunları tarafından kullanılan bir ses paketidir. Bir oyunda yer alan ses efektleri, müzik ve diyalog için kullanılan ADX veya ADX2 formatlı ses içerir.

Daha fazla bilgi

ACB dosyasına kaydedilen ses, kayıp ADX veya ADX2 depolama ve sıkıştırma formatlarında kaydedilir. Formatlar, eğlence endüstrisindeki ses ve video yazılımlarında uzmanlaşmış bir Japon şirketi olan CRI Middleware tarafından geliştirilmiştir.

NOT: ACB dosyasını açmak için VGMToolbox'ı kullanabilirsiniz.

Açılan programlar ACB dosyalar
Windows
VGMToolbox

Dosya tipi3AutoCAD Color Book File

geliştirici Autodesk
kategori Settings Files
biçim N/A

.ACB seçenek numarası 3

CAD verimlilik uygulaması olan AutoCAD tarafından kullanılan renkler dosyası; çizgileri ve yüzeyleri boyamak veya doldurmak için kullanılabilecek bir renk koleksiyonu içerir; Bazen çizim renklerini standartlaştırmak için şirket renk setlerini dağıtmak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

İndirilen ACB dosyaları, AutoCAD kurulumunun \ Support \ Color \ dizinine yerleştirilmelidir. Renkler, AutoCAD'in bir sonraki açılışında kullanılabilir.

Açılan programlar ACB dosyalar
Windows
Autodesk AutoCAD
Macintosh
Autodesk AutoCAD

Dosya tipi4AOL Cab Launcher

geliştirici AOL
kategori Misc Files
biçim N/A

.ACB seçenek numarası 4

America Online yazılım kurucusu tarafından kullanılan arşivlenmiş veri formatı; AOL yazılım kurulumları için temel olarak .CAB dosyası.

Açılan programlar ACB dosyalar
Windows
America Online
Macintosh
America Online

ACB Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .acb uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

AOL Cab Launcher Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.