Ana sayfa : Dosya uzantıları : .aux Dosya

.aux Dosya uzantısı

Dosya tipi1LaTeX Auxiliary File

geliştirici N/A
kategori Settings Files
biçim Text

Nedir AUX dosya?

TeX ve LaTeX tarafından oluşturulan ve genellikle akademik makaleler ve diğer teknik belgeleri üretmek için kullanılan standart dizgi standartlarına uygun dosya; dipnotlar, kaynakça girdileri ve çapraz referanslar gibi bir belge hakkında bilgi içerir.

Daha fazla bilgi

AUX dosyaları, .TEX dosyası LaTeX tarafından dizilmiş (bir çıktı belgesine biçimlendirilmiş) olduğunda yazılır. LaTeX belgelerinin oluşturulması, belge tamamlanmadan önce (dosya ve alıntı çapraz referanslama nedeniyle) birden fazla geçiş alabildiğinden, AUX dosyası, LaTeX derleme işleminin çalıştırmaları arasında bilgi depolamak için kullanılır.

Açılan programlar AUX dosyalar
Windows
TeXworks
LaTeX Editor
proTeXt
MiKTeX
Linux
TeXworks
TeX Live
Macintosh
TeXworks
LyxMac

Dosya tipi2Auxiliary File

geliştirici N/A
kategori GIS Files
biçim N/A

.AUX seçenek numarası 2

ESRI ArcGIS Desktop ve ERDAS IMAGINE gibi çeşitli mekansal uygulamalar tarafından kullanılan veri dosyası; raster verisine karşılık gelen bir dosyada eşlik eden yardımcı coğrafi veriler içerir (örneğin, coğrafi .JPG dosyası veya GeoTIFF .TIF dosyası gibi); Raster görüntü dosyasında saklanamayan verileri depolamak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

AUX dosyaları, GIS yazılımı uygulamalarının raster verilerinde mekansal analiz yapmasını sağlar. Renk haritaları, istatistikler, koordinat sistemi bilgilerini, dönüşüm verilerini ve projeksiyon verilerini depolayabilirler. Bazen coğrafi görüntülerle donatılırlar, ancak GIS programı tarafından da oluşturulabilirler.

AUX dosyaları genellikle karşılık gelen raster veri dosyalarıyla aynı dizinde depolanır ve genellikle aynı dosya adı önekini kullanır . Örneğin, rasterdata.tif, rasterdata.aux isimli bir AUX dosyasına sahip olacaktır.

Açılan programlar AUX dosyalar
Windows
ESRI ArcGIS for Desktop
ERDAS IMAGINE

AUX Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .aux uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Auxiliary File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.