Ana sayfa : Dosya uzantıları : .adi Dosya

.adi Dosya uzantısı

Dosya tipi1AOMEI Backupper Disk Backup File

geliştirici AOMEI
kategori Backup Files
biçim Binary

Nedir ADI dosya?

Windows kullanıcıları için bir yedekleme ve kurtarma programı olan AOMEI Backupper tarafından oluşturulan disk görüntüsü; veri kaybı veya bozulma meydana geldiğinde sabit diskleri geri yüklemek için kullanılabilecek bir sabit diskin yedeğini içerir.

Daha fazla bilgi

ADI dosyaları, görüntü dosyasının boyutunu azaltmak için sıkıştırılabilir ve birden fazla dosyaya bölünebilir. Dosyanın boyutunu yalnızca kullanılan kullanılmış dosya sistemlerini yedeklemeyi seçerek de azaltabilirsiniz.

NOT: Active @ Disk Image ayrıca disk görüntü yedekleme dosyalarını kaydetmek için "adi" dosya uzantısını kullanır.

Açılan programlar ADI dosyalar
Windows
AOMEI Backupper

Dosya tipi2[email protected] Disk Image Backup File

geliştirici [email protected] Data Recovery Software
kategori Backup Files
biçim Binary

.ADI seçenek numarası 2

Bir yedekleme ve kurtarma programı olan Active @ Disk Image tarafından oluşturulan disk görüntüsü; bir sabit sürücü, medya diski veya başka bir harici depolama cihazının yedeğini içerebilir; bölünmüş bir arşivin parçası veya tam bir yedek olabilir.

Daha fazla bilgi

ADI dosyaları, tam sistem yedeklemeleri ve geri yüklemelerinin yanı sıra kısmi dosya sistemi yedeklemeleri için de kullanılabilir. Yalnızca bir diskin dolu sektörlerini depolarlar ve sıkıştırma boyutunu kullanırlar; bu da yedeklemenin boyutunu azaltmaya yardımcı olur.

Active @ Disk Image adlarını, ardışık sayıyı takip eden yedek adı kullanarak ayırır. Örneğin, "MyBackup" için iki dosyaya bölünmüş bir arşiv, MyBackup1.adi ve MyBackup2.adi dosyalarına sahip olacaktır.

Açılan programlar ADI dosyalar

Dosya tipi3Dynamics AX Developer Documentation Index File

geliştirici Microsoft
kategori Misc Files
biçim N/A

.ADI seçenek numarası 3

Microsoft Dynamics AX yazılımı tarafından kullanılan geliştirici belgelerinin bir dizinini ( .ADD ) içerir; Yardım belgelerine daha hızlı erişim ve arama yetenekleri sağlar.

Açılan programlar ADI dosyalar
Windows
Microsoft Dynamics AX

Dosya tipi4AutoCAD Device-Independent Binary Plotter File

geliştirici Autodesk
kategori CAD Files
biçim Binary

.ADI seçenek numarası 4

2B ve 3B tasarımları oluşturmak için kullanılan bir CAD uygulaması olan AutoCAD tarafından oluşturulan tek renkli görüntü; vektör tabanlı bir çizimden çizilen siyah beyaz bir grafik içerir; arsa tasarım taslaklarını depolamak için kullanılır.

Açılan programlar ADI dosyalar
Windows
Autodesk AutoCAD
Macintosh
Autodesk AutoCAD

Dosya tipi5Amateur Data Interchange Format

geliştirici Raymond R. Ortgiesen IV
kategori Data Files
biçim N/A

.ADI seçenek numarası 5

Bir ADI dosyası, Amatör Veri Değişim Biçimi'nde (ADIF) kaydedilmiş bir veri dosyasıdır. Amatör radyo kayıt yazılımı ile değiştirilen düz metin olarak iletişim verilerini içerir. ADI dosyaları öncelikle kayıt defterlerini aktarmak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

ADIF, radyo teknolojisini hobi olarak kullanan amatörlerden oluşan Amatör Telsiz Hizmeti'nde kullanılıyor. Bu format 1996 yılında yayınlandı ve amatör radyo meraklıları arasında günlük alışverişi için tek tip format olarak çeşitli Amateurfunk programları tarafından kabul edildi. ADIF'in üç özelliği vardır. ADI dosyaları, biçimin her bir özelliği tarafından kullanılabilir, ancak ADX dosyaları (bir XML biçiminde kaydedilmiş), öncelikle ADIF'in üçüncü özelliği tarafından kullanılır.

NOT: ADI dosyaları ayrıca .ADIF dosyası olarak kaydedilir. .

Açılan programlar ADI dosyalar

ADI Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .adi uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Amateur Data Interchange Format Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.