Ana sayfa : Dosya uzantıları : .001 Dosya

.001 Dosya uzantısı

Dosya tipi1Split Archive File

geliştirici N/A
kategori Backup Files
biçim Binary

Nedir 001 dosya?

Bir 001 dosyası, çeşitli dosya bölme ve birleştirme yardımcı programları ile oluşturulmuş bir bölme arşivinin ilk dosyasıdır. Büyük arşivleri daha küçük, daha yönetilebilir dosyalara bölmek için kullanılır. 001 dosya, dosyaları USB sürücüler veya CD'ler gibi birden fazla depolama aygıtına kaydetmek veya daha küçük e-posta ekleri oluşturmak için kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

Bir 001 dosyası daha büyük bir arşivin bir parçasıdır, yani dosyayla ilişkilendirilmiş en az bir tane daha ayrılmış arşiv vardır. Bölünmüş arşivin her bir bölümüne, .002 , .003 , vb. Olan artan bir sayı uzantısı verilir.

NOT: 7-Zip gibi programlar, bölünmüş arşivler için bileşik uzantılar kullanır. Örneğin, 7-Zip, .7Z.001 , .7Z.002 , vb. Uzantılarına sahip bölünmüş arşivler oluşturur.

Açılan programlar 001 dosyalar
Windows
7-Zip
Smith Micro StuffIt Deluxe for Windows
ESTsoft ALZip
Welltek 001 File Joiner & Splitter
Freebyte HJSplit
SplitJoin
OO1 File Manager
Smith Micro StuffIt Deluxe
Linux
Freebyte HJSplit for Java
Freebyte HJSplit for Linux
Macintosh
Smith Micro Stuffit Deluxe Mac
The Unarchiver
Split & Concat

Dosya tipi2Norton Ghost Disk Backup

geliştirici Symantec
kategori Backup Files
biçim N/A

.001 seçenek numarası 2

Norton Ghost ile oluşturulan bir sabit diskin yedeklenmesi; DOS'taki 2GB dosya boyutu sınırı nedeniyle bir yedekleme birden fazla dosyaya bölündüğünde oluşturulan; bölünmüş yedeklemenin diğer bölümlerinde ".002," ".003" vb. uzantıları vardır.

Daha fazla bilgi

Norton Ghost ile oluşturulan bölünmüş yedeklemeler ayrıca yedekleme dosyaları hakkında bilgi içeren ve yedeği geri yüklemek için gerekli olan .GHO dosyasını içerir.

NOT: Norton Ghost, Ghost olarak yeniden adlandırıldı. Çözüm Paketi.

Açılan programlar 001 dosyalar

Dosya tipi3Multimedia Fusion Backup File

geliştirici Clickteam
kategori Developer Files
biçim N/A

.001 seçenek numarası 3

Bir oyun geliştirme programı olan Multimedia Fusion ile oluşturulan bir proje ( .MFA ) dosyasının yedeklenmesi; Programın Autobackup özelliği tarafından oluşturulan; Orijinal dosyanın bozulması veya yanlışlıkla silinmesi durumunda projenin geri yüklenmesine izin verir.

Daha fazla bilgi

NOT: Multimedya Fusion, program tercihlerinde kaç tane yedek kopya seçildiğine bağlı olarak, ".001," ".002," vb. uzantılarıyla birden fazla yedekleme dosyası oluşturabilir.

Açılan programlar 001 dosyalar

Dosya tipi4Fax File

geliştirici N/A
kategori Raster Image Files
biçim Binary

.001 seçenek numarası 4

Çeşitli faks aygıtları ve yazılım programları tarafından oluşturulan faks görüntü dosyası; çok sayfalı bir faksın ilk sayfasının görüntüsünü içerebilir, sonraki sayfalarda ise ".002," ".003," vb. görüntü verilerini alınan fakslardan saklamak için kullanılır.

Açılan programlar 001 dosyalar
Windows
AnyBizSoft Studio Batch Fax to PDF Converter
Linux
j2 Global Communications eFax

Dosya tipi5Snes9x Slot 2 Saved State

geliştirici The Snes9x Team
kategori Game Files
biçim Binary

.001 seçenek numarası 5

Bir Süper Nintendo Eğlence Sistemi (SNES) emülatörü olan Snes9x tarafından yaratılan kayıtlı oyun durumu; dokuz yuvanın saniyesinde kaydedilen bir oyun anlık görüntüsünü içerir (1-9 arası); SNES öykünmüş oyun durumlarını kaydetmek ve yüklemek için kullanılır.

Daha fazla bilgi

1-9 kayıtlı oyun yuvaları, Snes9x'in Windows sürümündeki ".000" ile ".009" arasındaki dosya uzantılarına karşılık gelir. Dosyaları, ROM adını ve ardından ilgili yuva uzantısını kullanarak adlandırılır. Örneğin, GameA yuvası 2, GameA.001 olarak adlandırılır.

Kaydedilen durumlar, bir Snes9x kurulumunun Save dizinine kaydedilir. Snes9x'in Mac sürümlerinde, kaydedilen durumlar, .FRZ ("dondurulmuş" durumlar) uzantısını kullanır.

NOT: Normalde oyunun belirli noktalarında oluşturulabilen kaydedilmiş bir durumdan farklı olarak, Oyun sırasında herhangi bir zamanda 001 dosya oluşturulabilir.

Açılan programlar 001 dosyalar
Windows
Snes9x
Linux
Snes9x
Macintosh
Snes9x

001 Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .001 uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Snes9x Slot 2 Saved State Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.