Ana sayfa : Dosya uzantıları : .000 Dosya

.000 Dosya uzantısı

Dosya tipi1Indexing Service Data File

geliştirici Microsoft
kategori System Files
biçim Binary

Nedir 000 dosya?

Bir 000 dosyası, Windows işletim sisteminin bir yazılım bileşeni olan Dizin Oluşturma Hizmeti tarafından, sabit sürücüdeki dosyalardan aranabilir bir dosya sistemi dizini oluşturan bir veri dosyasıdır. 000 dosyada saklanan veriler, Windows'un hızlı aramalar yapmasına yardımcı olur.

Daha fazla bilgi

000 dosya, arama dizinini oluşturan diğer birkaç dosya türüyle birlikte kaydedilir. Diğer türler .BK1 , .BK2 , .FID , .HSH , .PS1 ve .PS2 dosyalarını içerebilir.

Dizin Oluşturma Hizmeti arama dizini genellikle aşağıdaki dizinde oluşturulur:

C: \ Sistem Birimi Bilgileri \ catalog.wci

Dizin, USB flash sürücüler gibi bir Windows bilgisayara bağlı harici birimler için de oluşturulabilir.

Yavaş bir işlemciniz varsa, dizin oluşturmayı devre dışı bırakmayı veya bilgisayarınızdaki dizin oluşturmayı devre dışı bırakmayı düşünmelisiniz. Bunu yapmak için, Windows'ta Başlat'ı veya arama çubuğunu tıklayın ve arama alanına "indeksleme" yazın. Ardından, Dizin Oluşturma Seçenekleri'ni tıklatın ve Windows'ta dizine eklenmesini istemediğiniz konumları kaldırın. Bu, Windows'un bu konumlarda arama yapması gereken süreyi artıracak, ancak CPU'nun performansını da artıracaktır.

Açılan programlar 000 dosyalar
Windows
Microsoft Windows

Dosya tipi2Windows CE Installation Data File

geliştirici Microsoft
kategori Misc Files
biçim N/A

.000 seçenek numarası 2

Windows CE aygıtı için bir yükleme paketinde bulunan dolap dizini ( .CAB ) dosyaları; Programın yükleyici betiği tarafından başvurulan ve yüklenecek dosyaları tanımlar.

Daha fazla bilgi

Kabin endeksi dosyaları ayrıca uygulama adını ve yayıncısını, kurulum için belirlenmiş dizin yolunu, WinCE yazılımı gereksinimlerini, kabin mimarisini ve diğer bilgileri içerir.

Açılan programlar 000 dosyalar

Dosya tipi3Virtual CD Disc Image File

geliştirici H+H Software
kategori Disk Image Files
biçim Binary

.000 seçenek numarası 3

Disk görüntüleme programı olan Virtual CD tarafından oluşturulan disk görüntüsü verisi; Yazılımın 4. ve daha sonraki sürümleri tarafından yaratılmıştır; diskin verilerini içerir ve .VC4 dosyası ile birlikte kaydedilir; 000 ve VC4 dosyalarını oluşturmak için kullanılan CD Editor projesi olan .VCX dosyasıyla da kaydedilebilir.

Daha fazla bilgi

000 dosya Sanal CD kullanılarak bir diske yazılabilir. Bununla birlikte, ilgili VC4 dosyasını (ya da varsa VCX dosyasını) açmanız gerekir; bu, daha sonra Sanal CD yazılımının disk görüntüsüne erişmesini sağlar.

Açılan programlar 000 dosyalar
Windows
EZB Systems UltraISO
Smart Projects IsoBuster
HH Software Virtual CD

Dosya tipi4DoubleSpace Compressed File

geliştirici Microsoft
kategori Compressed Files
biçim N/A

.000 seçenek numarası 4

MS-DOS'ta bulunan eski bir dosya sıkıştırma yardımcı programı olan Microsoft DoubleSpace tarafından sıkıştırılmış dosya arşivi; DBLSPACE.BIN sıkıştırma alt sistemi yüklü olan MS-DOS kullanarak anında açılabilir ve açılabilir.

Açılan programlar 000 dosyalar
Windows
Microsoft MS-DOS

000 Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .000 uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

DoubleSpace Compressed File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.