Yankı noktası

Echo Dot, Amazon un Echo ürün yelpazesinde yer alan akıllı bir hoparlör cihazıdır. Çok çeşitli sesle etkinleştirilen komutlara ve sorgulara yanıt vermek için Amazon'un sanal asistanı, Alexa ve ortam hesaplamasını kullanır. Echo Dot, Alexa aracılığıyla diğer işlevlerin yanı sıra müzik akışı yapabilir, hava durumu hakkında rapor verebilir ve akıllı ev cihazlarını kontrol edebilir. Kullanıcılara, belirli bir oynatma listesi çalma, trend olan konuları okuma ve bir yolculuk talep etme gibi görevler için Spotify, Twitter ve Uber gibi üçüncü taraf uygulamalara bağlanma yeteneği sağlar. Echo Dot, aynı anda kullanılabilecek bir grup akıllı hoparlör oluşturmak için aynı konumdaki diğer Echo cihazlarına da bağlanabilir.

Echo ailesindeki diğer cihazlarla karşılaştırıldığında, Echo Dot fiziksel olarak bir hokey diski boyutundan daha küçüktür. Muadillerinden daha küçük, daha düşük kaliteli bir hoparlöre ev sahipliği yapıyor, ancak aynı zamanda daha uygun fiyatlı. Diğer Echo ürünlerinde olduğu gibi, Echo Dot'u kullanmak için aylık abonelik gerekmez, ancak etkinleştirilmesi için bir Amazon kullanıcı hesabına ihtiyacı vardır.

Diğer Echo ürünleri şunları içerir:

  • Echo Plus
  • Yankı Gösterisi
  • Eko stüdyo
  • Yankı Bağlantısı
  • Yankı Çerçeveleri
  • Yankı Döngüsü
  • Yankı Alt
  • Otomatik Yankı
  • Yankı Tomurcukları

1. Nesil Echo Dot

Mart 2016'da piyasaya sürülen ilk Echo Dot, haleflerinden çok farklı görünüyordu. Ses seviyesini ayarlamak için üstte dönen bir halka, ses komutları kullanmadan Alexa'yı etkinleştirmek için bir işlem düğmesi ve ses tanıma / kayıt özelliğini devre dışı bırakmak için bir sessiz düğmesi bulunuyordu. Bugün artık piyasada olmayan orijinal Echo Dot yalnızca siyah renkte mevcuttu ve yalnızca mevcut bir Alexa özellikli cihaz aracılığıyla sipariş edilebiliyordu.

2. Nesil Echo Dot

6 aydan kısa bir süre sonra Amazon, Echo Dot'un ikinci neslini piyasaya sürdü. Güncelleme, cihazı daha uygun maliyetli hale getirmek için ses seviyesi halkasını kaldırdı ve bunun yerine işlem ve sesi kapatma düğmelerinin yanına ses kontrol düğmeleri ekledi. Doğrudan Amazon.com'dan satın alınabilen Echo Dot'un bu sürümü, yarı fiyatına birinci nesilden daha ince ve daha hafif. Amazon, ikinci nesil Echo Dot cihazlarda ses tanımayı iyileştirdi ve ayrıca birden fazla Echo cihazını birlikte çalışacak ve tek bir cihaz üzerinden yanıt verecek şekilde optimize eden Echo Spatial Perception (ESP) teknolojisini tanıttı.

3. Nesil Echo Dot

Echo Dot'un üçüncü nesli, Eylül 2018'de piyasaya sürüldüğünde dramatik bir makyaj yaptı. Estetik değişiklikler, disk boyutundaki cihaza daha modern, yükseltilmiş bir görünüm kazandırır ve hoparlörü, daha zengin, daha yüksek, çok yönlü ses sağlar. üste sınırlamak yerine kenar. Bu yineleme, önceki sürümlerin her ikisinden daha büyük ve daha ağırdır, ancak yuvarlatılmış köşeler ve yükseltilmiş malzemeler, işleve ek olarak tasarıma odaklanmayı ifade eder. Amazon ayrıca, cihazın yanında bir saat ekranı bulunan üçüncü nesil bir model de tanıttı. 10 dolarlık bir fiyat artışını haklı gösterip göstermediğini sorgulamak.

$ 50 $ asdfd