XV Dosyası (Nedir ve Nasıl Açılır)

XV dosya uzantısına sahip bir dosya, büyük olasılıkla bir Khoros Görselleştirme Görüntüsü dosyasıdır.

Bununla birlikte, bazı XV dosyaları, video içeriğini depolamak için Xunlei (Thunder olarak da adlandırılır) indirme yöneticisi yazılımı tarafından bir konteyner biçimi olarak kullanılabilir. Bu tür dosyalar genellikle, onları oluşturan bilgisayar dışındaki herhangi bir bilgisayarı kullanarak açamayacağınız veya dönüştüremeyeceğiniz bir şekilde korunur.

XV Dosyası Nasıl Açılır

XV formatındaki Khoros Görselleştirme Görüntü dosyaları ücretsiz XnView programı ile açılabilir.

Xunlei programı, o programda kullanılan XV dosyalarını açabilmelidir, ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bunların yalnızca onları oluşturan bilgisayarda kullanılması mümkündür. Bunun sizin için geçerli olduğunu fark ederseniz, XV dosyasını herhangi bir bilgisayarda kullanmak üzere daha yaygın bir video formatına nasıl dönüştürebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

XV dosyasını açmanın başka bir yolu, Notepad ++, Windows Notepad veya başka bir metin düzenleyiciyi kullanmaktır. Bu, az önce bahsettiğimiz biçimlerin hiçbiri için yararlı olmasa da, XV uzantısını kullanan, bazıları veya tümü metin tabanlı olabilecek en azından birkaç başka biçim vardır. Bu, başka herhangi bir metin dosyasında yaptığınız gibi, içerdikleri her şeyden tam olarak yararlanabileceğiniz anlamına gelir.

Bu uzantının birden çok kullanımı göz önüne alındığında, bir XV dosyasına çift tıkladığınızda otomatik olarak (varsa) açılan programın, açmak istediğiniz program olmadığını görebilirsiniz. Neyse ki, bunu değiştirmek kolaydır. Windows'ta dosya ilişkilendirmelerini nasıl değiştireceğinizi öğrenin.

XV Dosyası Nasıl Dönüştürülür

XV dosyalarını açabilen aynı program olan XnView, XV dosyasını JPG, PNG, GIF ve diğerleri gibi başka bir görüntü formatına dönüştürebilmelidir.

XnView, XV dosyasını dosyanın içinde olmasını istediğiniz bir görüntü biçimine dönüştürmenize izin vermiyorsa, önce bunu XnView kullanarak destekleyici bir biçime dönüştürün ve ardından bu dosyayı kullanabileceğiniz ücretsiz bir görüntü dönüştürücü yazılım programına aktarın. son olarak, dosyayı ilk başta peşinde olduğunuz son biçime kaydetmek için.

Xunlei tarafından kullanılan XV dosyaları için, XV Converter, onları FLV'ye dönüştürebilen ücretsiz, taşınabilir bir programdır, ancak programın tamamı Çince'dir. XV dosyalarının programa nasıl ekleneceği ve ardından FLV'ye nasıl dönüştürüleceği ile ilgili indirme bağlantısı ve resim talimatları için TechiSky'yi ziyaret edin.

XV dosyasını FLV formatında edindikten sonra, FLV dosyasını MP4, MKV, AVI veya diğer benzer video formatlarına kaydetmek için bu ücretsiz video dönüştürücülerden herhangi birini kullanabilirsiniz.

Dosyayı Hala Açamıyor musunuz?

Dosyanız yukarıda bahsedilen programlarla açılmıyorsa, dosya uzantısını yanlış okuyor olabilirsiniz. XVID veya XVO dosyası gibi benzer görünen başka bir şey değil, bir XV dosyasıyla uğraştığınızı iki kez kontrol edin.

Bu dosya biçimlerini açma ve dönüştürme konusunda yardım için bu bağlantıları izleyin.