Twitter Direkt Mesajları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bir Twitter doğrudan mesajı (DM), bir veya daha fazla belirli Twitter kullanıcısına gönderilen özel bir mesajdır. Genel olarak, yalnızca sizi Twitter'da takip eden kişilere DM gönderebilirsiniz. Tweetler gibi, DM'ler de yalnızca 280 karakter uzunluğunda olabilir.

Neden DM Göndermelisiniz?

Biriyle bire bir bağlantı kurmak istiyorsanız, ancak e-posta adresini veya ona ulaşmanın başka bir yolunu bilmiyorsanız veya Twitter'da çok zaman geçirdiğini ve muhtemelen göreceğini biliyorsanız bir DM gönderebilirsiniz. başka herhangi bir yerden önce orada bir mesaj. İletişim kamu tüketimi için uygun değilse (bir iş toplantısı ayarlamak gibi), tweet yerine bir DM kullanırsınız. Bazı Twitter kullanıcıları, her yeni takipçiye bir karşılama mesajı ile bir DM göndermeyi sever.

DM Nerede Görünür?

Twitter DM'si tweet ile aynı şey değildir; bu nedenle, herkesin görebileceği herhangi bir genel zaman çizelgesinde görünmez. Yalnızca DM gönderen ve alıcıların özel Mesaj sayfalarında görünür. Diğer bir deyişle, DM'ler, Facebook kullanıcılarının değiş tokuş ettiği özel mesajlara benzer. DM'ler iş parçacıklıdır, böylece Twitter'ın DM sistemini kullanan biriyle yaptığınız ileri-geri diyaloğu görebilirsiniz.

Bir DM Aldığımı Nasıl Anlarım?

Twitter'daki yeni DM'ler hakkında veya hesabınızı bu şekilde ayarladıysanız bir metin veya e-posta bildirimiyle bilgilendirilebilirsiniz.

Twitter'da bir DM aldığınızda, ana ekranınızın sol tarafında Mesajlar bağlantısının yanında bir sayı bulunan bir balon şeklinde bir uyarı görünecektir. Sayı, kaç tane yeni DM'niz olduğunu gösterir.

Kiminle Mesajlaşabilirim?

Genelde sizi takip eden herkese DM gönderebilirsiniz. Ancak bazı istisnalar var. Kişi sizi takip etmiyorsa ancak herhangi birinden DM almayı seçtiyse, ona bir DM gönderebilirsiniz. Veya geçmişte bu kişiyle DM alışverişi yaptıysanız, sizi takip etmiyor olsalar bile ona bir DM gönderebilirsiniz. Ayrıca, birden fazla kişiye DM başlatırsanız, grup üyeleri birbirini takip etmese bile gruptaki herhangi biri tüm gruba yanıt verebilir.

Twitter'daki birine DM göndermek istiyorsan ama o kişi seni takip etmiyorsa, onun kimliğini kullanarak dikkatini çekebilirsin (örneğin @ abc123) bir tweetin başında. Tweet, bir DM'nin yapacağı gibi Mesajlar bölümüne inmez, ancak kullanıcının görmesi muhtemel olduğuna dair bir bildirim başlatır.

Nasıl DM Gönderirim?

DM oluşturmak için aşağıdaki adımları kullanın:

  1. Twitter ana sayfasında, sol taraftaki bölmeden Mesajlar.

  2. Üzerinde Mesajlar sayfasında, ekranın üst kısmında, Yeni Mesaj (zarf) simgesi.

    Alternatif olarak, kişinin profiline gidebilir ve Yeni Mesaj (zarf) simgesi ekranın üst kısmındaki.

  3. A Yeni Mesaj penceresi açılır. DM'yi göndermek istediğiniz kişinin adını yazın, ardından seçin Sonraki.

  4. Bir mesajlaşma penceresi açılır. Kişiyle zaten yazışmışsanız ve mesajları silmediyseniz, onları pencerede görürsünüz. Mesajlaşma alanına mesajınızı yazın ve ardından göndermek (sağa bakan ok) simgesi. Mesaj, mesajlaşma penceresinde belirir.

  5. Alıcı yanıt verirse, mesaj alışverişine benzer şekilde mesajlaşma penceresinde de görünecektir.

Bir DM'yi Nasıl Silerim?

Bir doğrudan mesajı silmek istiyorsanız, oldukça basittir.

  1. Git senin Mesajlar Bölüm.

  2. Silmek istediğiniz DM'yi seçin.

  3. seçmek Senin için sil ve mesaj silinecektir.