MSG Dosyası Nedir? (Ve Nasıl Açılır)

Bilinmesi gereken

  • Bir MSG dosyası, bir Outlook Posta Mesajı dosyasıdır.
  • Outlook, Encryptomatic.com veya SeaMonkey ile bir tane açın.
  • Zamzar veya başka bir dönüştürücü aracıyla EML, PDF, DOC vb. Formatlara dönüştürün.

Bu makale, MSG dosyalarının ne olduğunu, birini açmanın çeşitli yollarını ve dosyanın ne depoladığına (e-posta, kişiler vb.) Bağlı olarak birini farklı bir biçime nasıl dönüştüreceğinizi açıklar.

MSG Dosyası Nedir?

.MSG dosya uzantısına sahip bir dosya büyük olasılıkla bir Outlook Posta İletisi dosyasıdır. Microsoft Outlook programı bir e-posta, randevu, kişi veya görevle ilgili bir MSG dosyası oluşturabilir.

Bir e-posta ise, MSG dosyası tarih, gönderen, alıcı, konu ve mesaj gövdesi (özel biçimlendirme ve köprüler dahil) gibi mesaj bilgilerini içerebilir, ancak bunun yerine yalnızca iletişim bilgileri, randevu bilgileri veya bir görev açıklaması olabilir.

MSG dosyanız MS Outlook ile ilgili değilse, Fallout Message dosya biçiminde olabilir. Fallout 1 ve 2 video oyunları, karakterlerle ilgili oyun mesajlarını ve diyalog bilgilerini tutmak için MSG dosyalarını kullanır.

MSG Dosyaları Nasıl Açılır

Microsoft Outlook, Outlook Posta İletisi dosyaları olan MSG dosyalarını açar, ancak dosyayı görüntülemek için MS Outlook'un yüklü olması gerekmez. Free Opener, MSG Viewer, MsgViewer Pro ve Email Open View Pro da çalışmalıdır.

SeaMonkey, MSG dosyasını Windows, Linux ve macOS'ta görüntüleyebilmelidir. Bu cihazlarda MSG dosyalarını açan iOS için Klammer uygulaması da var.

Herhangi bir işletim sisteminde çalışan bir çevrimiçi MSG dosya görüntüleyici, Encryptomatic'in Ücretsiz MSG EML Görüntüleyicisidir. Tarayıcınızda mesajın tamamını görmek için dosyanızı oraya yüklemeniz yeterli. Metin, MS Outlook'taki gibi görünüyor ve hatta köprüler tıklanabilir.

Fallout Mesaj dosyaları genellikle oyunun text english dialog ve text english game dizinlerinde bulunur. Hem Fallout 1 hem de Fallout 2 tarafından kullanılsalar da, muhtemelen bu programlarda MSG dosyasını manuel olarak açamazsınız (oyun tarafından otomatik olarak kullanılırlar). Bununla birlikte, mesajları ücretsiz bir metin düzenleyici kullanarak metin belgeleri olarak görüntüleyebilirsiniz.

MSG Dosyası Nasıl Dönüştürülür

Microsoft Outlook, kullanılan MSG dosyasının türüne bağlı olarak MSG dosyalarını farklı dosya biçimlerine dönüştürebilir. Örneğin, bir mesajsa, MSG dosyasını TXT, HTML, OFT ve MHT'ye kaydedebilirsiniz. Görevler, RTF gibi bazı metin biçimlerine, kişilerden VCF'ye ve takvim etkinliklerini ICS veya VCS'ye dönüştürülebilir.

Outlook'ta MSG dosyasını açtıktan sonra, Dosya> Farklı Kaydet Kaydetme türü: açılır menüsünden uygun bir format seçmek için menü.

MSG dosyasını PDF, EML, PST veya DOC olarak kaydetmek için ücretsiz çevrimiçi dosya dönüştürücü Zamzar'ı kullanın. Zamzar dosya dönüştürücü yardımcı programı web tarayıcınız üzerinden çevrimiçi olarak çalıştığından, herhangi bir işletim sisteminde kullanabilirsiniz.

MSGConvert, MSG'yi EML'ye dönüştürebilen Linux için bir komut satırı aracıdır.

Ayrıca kişilerinizi Excel'de veya başka bir elektronik tablo programında kullanılabilen bir biçime dönüştürebilirsiniz. Önce MSG dosyasını CSV'ye dönüştürün, ardından .MSG dosyalarını doğrudan programın Kişilerim bölümüne sürükleyip bırakarak kişileri Outlook'a aktarın. Sonra şuraya git fileto > Aç ve Dışa Aktar > İthalat / İhracat > bir dosyaya aktar > Virgülle Ayrılmış Değerler > İletişim Yeni CSV dosyasının nereye kaydedileceğini seçmek için.

Bir Fallout Message dosyasını başka bir biçime dönüştürmenin yararlı olması pek olası değildir, ancak muhtemelen bunu bir metin düzenleyiciyle yapabilirsiniz. Sadece oradaki MSG dosyasını açın ve ardından yeni bir dosya olarak kaydetmeyi seçin.

Dosyanızı Hala Açamıyor musunuz?

".MSG" dosya uzantısı oldukça basittir ve aslında yukarıda belirtilmeyen diğer programlar tarafından da kullanılabilir. Muhtemelen, .MSG dosya uzantısının herhangi bir kullanımı, bir tür mesaj dosyası içindir. Yukarıdaki e-posta programları sizin için çalışmıyorsa, dosyayı bir metin düzenleyicide açmayı deneyin.