Instagram Hesabınızı Yeniden Etkinleştirme

Instagram kesinlikle çok eğlenceli olsa da, birçok kişi bir noktada hesaplarını devre dışı bırakmayı tercih ediyor. Hesabınızı yeniden etkinleştirmeye hazır olduğunuzda, hizmet hemen yeniden etkinleştirmeyi destekler.

Instagram hesabınızı silmeyi seçtiyseniz, işlem geri alınamaz. Silinen bir hesap kurtarılamaz; yepyeni bir hesap oluşturmanız gerekecek.

Instagram Hesabınızı Yeniden Etkinleştirme

Ancak, hesabınızı geçici olarak devre dışı bıraktıysanız, istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. İlk devre dışı bırakma işleminin tamamlanması biraz zaman aldığından, bunu yapmak için en az 24 saat beklemeniz önerilir.

Yeniden etkinleştirmeye hazır olduğunuzda şu adımları izleyin:

  1. Instagram uygulamasını açın veya Instagram web sitesini ziyaret edin.
  2. Kimlik bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.

Adınızı ve şifrenizi doğru girdiyseniz ve kimlik doğrulamasını başarıyla gerçekleştirdiyseniz, hesabınız yeniden etkinleştirilmiştir. İzlenecek özel bir süreç yok.

Instagram Parolanızı Sıfırlama

Hala sorun yaşıyorsanız ve oturum açamıyorsanız, önce şifrenizi sıfırlamanız gerekebilir.

Şifrenizi sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  1. Instagram uygulamasını açın.
  2. Giriş ekranında, Parolanızı mı unuttunuz? bağlantı.

Telefonla veya kullanıcı adıyla şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı alın. Varsa bağlantılı Facebook hesabınızı kullanarak doğrulayın.

Askıya Alınmış Bir Instagram Hesabını Kurtarma

Bazı Instagram hesapları, sahibinin izni olmadan devre dışı bırakılır - genellikle birisi uygunsuz içerik göndererek veya başka kabul edilemez davranışlarda bulunarak sosyal medya hizmetinin kullanım şartlarını ihlal ettiğinde. Bu durumlarda, hesabınızı yeniden etkinleştirmek o kadar basit değildir ve her zaman mümkün değildir.

Bununla birlikte, davanızı ifade edebileceğiniz ve biraz hoşgörü için umut edebileceğiniz bir temyiz süreci vardır. Hesabınız askıya alındıysa, normalde yaptığınız gibi Instagram'a giriş yapın ve itirazda bulunmak istiyorsanız kimlik doğrulamasının ardından görünen ekrandaki talimatları izleyin.