Google Home’u Sonos Hoparlörlerine Bağlama

Google Home, müzik akışı dahil birçok görevi yerine getirebilir. Sonos hoparlörlerle eşleştirildiğinde, çok odalı bir müzik sistemini yükseltebilirsiniz. Sonos'u Google Home'a ​​ve Google Asistan'a nasıl bağlayacağınıza bir göz atın.

Sonos'u Google Asistan'a Bağlamanın Avantajları

Sonos hoparlörü veya ses sistemi, Google Assistant veya Google Home'un onunla nasıl kullanılabileceğini belirler. Sonos, iki tür Google Assistant kontrolünü destekler.

 • Google Assistant'ı doğrudan Sonos One veya Sonos Beam'e eklemek, bu birimleri etkili bir şekilde Google Home cihazlarına dönüştürür. Sadece müzik çalmakla kalmaz, aynı zamanda diğer akıllı ev cihazlarını da bazı sınırlamalarla kontrol eder.
 • Play: 1 ve Play: 5 gibi diğer Sonos hoparlörlerinde müzik çalmayı kontrol etmek için bir Google Home (ve diğer markalı Google Home özellikli akıllı hoparlörler ve akıllı ekranlar), Sonos One veya Beam aracılığıyla Google Asistan'ı kullanabilirsiniz. Bu, hoparlörleri bir Google Home cihazına dönüştürmez, ancak bir Google Home cihazının bunlarda müzik çalmayı kontrol etmesine izin verir.

Başlamak için Neye ihtiyacınız var?

Google Assistant'ı Sonos cihazlarına bağlamak için ihtiyacınız olan:

 • Wi-Fi yönlendiricili bir internet bağlantısı.
 • En son güncellemeyi çalıştıran Sonos hoparlörü veya sistemi.
 • Bir Google Asistan hesabı ve Google Home Cihazı.

Sonos Hoparlörünüzü veya Cihazınızı Nasıl Kurarsınız

Google Asistan veya Google Home'a ​​bağlamadan önce, Sonos cihazınızın çalışır durumda olduğundan emin olmanız gerekir.

 1. Sonos uygulamasını bir telefona, tablete veya bilgisayara indirin. Sonos uygulaması, Google Play veya Amazon (Android) ve Apple App Store (iOS) üzerinden edinilebilir.

 2. Açın Sonos uygulamasına dokunun ve Yeni Sistem Kurulumu or Hoparlörler ekleyin.

 3. Standart veya Yükseltme kurulumu arasında bir seçenek verilirse, standart.

  Boost kablosuz genişletici kurulumunun gerekli olduğu durumlar olabilir.

 4. Sonoları bir güç kaynağına bağlayın ve dokunun Devam et. Ardından, menüden hoparlörü veya cihazı seçin ve Bu hoparlörü kurun.

 5. Aygıtta yanıp sönen bir yeşil ışık görene kadar bekleyin ve ardındanöğesine dokunun. Devam et. Sonos cihazınızda ekranda gösterilen düğmelere basın.

 6. Hoparlörün kurulumunuza eklendiğine dair onay bekleyin. Başka bir hoparlör eklemeniz istenir, ancak ihtiyacınız yoksa Not Now ve son bir Kurulum Tamamlandı sayfası görüntülenir.

 7. seçmek tamam Kurulum Tamamlandı sayfasının sağ üst köşesinde. Sonos, Sonos Uygulaması aracılığıyla müzik çalmaya hazır.

Google Assistant, Sonos One ve Beam'e Nasıl Eklenir

Google Assistant'ı bir Sonos One veya Beam'e eklerseniz, ikisini de Google Home cihazı olarak kullanabilirsiniz. Müzik çalmayı veya diğer akıllı ev cihazlarını kontrol etmek için ayrı bir Google Home akıllı hoparlöre ihtiyacınız yoktur.

Google Assistant'ı doğrudan Sonos One veya Sonos Beam'e nasıl ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Akıllı telefonunuzdaki Sonos uygulamasını açın.

 2. seçmek Daha > Ses Servisleri. Musluk Google Yardımcısı sonraki ekranda.

 3. seçmek Sonos'a ekle Google Asistan ekranında. Daha sonra konuma göre uyumlu hoparlörlerin bir listesini göreceksiniz. Bir hoparlör seçin ve ardından Google Asistan'ı ekleyin.

 4. seçmek Google Asistan uygulamasına gidin. İstendiğinde, Sonraki ve Google Assistant'ı Sonos cihazınıza bağlamak için Sonos hesap bilgilerinizi ekleyin.

Google Asistan, Sonos One veya Beam'inizi algılar, ona erişmek ve kontrol etmek için izin ister, hangi odada olduğunu sorar ve kullanmak istediğiniz müzik hizmetlerini ekler.

Birden fazla Sonos One hoparlörünüz veya bir Sonos One ve Sonos Beam'iniz varsa, her birini ayrı ayrı kurmanız gerekir. Seçilen her Sonos One veya Beam için, Google Assistant'ı eklemek için aynı adımlardan geçersiniz. Sizden isteniyor:

 • Cihazın kullanıldığı odayı adlandırın
 • Konuma dayalı hizmetler için adresinizi verin
 • Müzik hizmetleri ekleyin ve varsayılan müzik hizmetinizi seçin
 • Google Asistan'a eklediğiniz müzik hizmetlerinin Sonos uygulamasına eklendiğinden emin olun.

Bir Sonos One veya Beam'i Alexa'ya ve diğerini Google Assistant'a bağlayabilirsiniz.

Sonos, Tüm Google Home Özelliklerini Desteklemeyebilir

Hem müzik çalmayı hem de akıllı ev cihazlarını Google Home cihazına benzer şekilde kontrol etmek için bir Sonos One veya Beam kullanabilirsiniz. Bu içerir:

 • Alarmları ayarlama
 • Termostatları ve ışıkları kontrol etme
 • Soruları cevaplama
 • Bir Chromecast veya chromecast audio aracılığıyla TV'de içerik oynatma veya Chromecast yerleşik olarak bir TV'de içerik oynatma. Sonos Beam ayrıca TV'yi açıp kapatabilir.

Ancak bazı sınırlamalar vardır:

 • Google Asistan içeren Sonos One / Beam, birden fazla kullanıcının sesli komutlarını desteklemez. Ek olarak, bir Google Ana Sayfasından farklı olarak, birden fazla kullanıcı için özel cevaplar mümkün değildir. Sonos ve Google'ın gelecekte ses eşleştirmeyi etkinleştirmesi bekleniyor.
 • Sonos One veya Beam aracılığıyla Google Asistan ile telefon görüşmeleri yapamaz, kısa mesaj gönderemez veya alışveriş yapamazsınız.

Google Assistant'ı Diğer Sonos Hoparlörleri ve Ürünleriyle Nasıl Kurulur

Google Home özellikli bir cihaz kullanarak (Sonos One ve Google Assistant yüklendikten sonra Beam dahil), yükleyemeyeceğiniz diğer Sonos hoparlörlerinde ve ürünlerinde (Play: 1 veya Play: 5 gibi) müzik çalmayı kontrol edebilirsiniz. Google Asistan doğrudan.

Bu, bir Google Home cihazının tüm gelişmiş akıllı ev kontrol özelliklerini kullanabileceği anlamına gelir, ancak diğer Sonos hoparlörleriniz ve ürünleriniz aracılığıyla müzik çalmasını da söyleyebilirsiniz.

 1. Mobil cihazınızda Sonos uygulamasını açın.

 2. seçmek Daha > Ses Servisleri > Google Asistan'ı seçin.

 3. Açın Google Yardımcısı uygulama ve seç Sonos'a ekle. Musluk Devam et ve Sonos hesap bilgilerinizi girin.

  Google Asistan'ın Sonos ile çalışmaya hazır olduğunu belirten bir mesaj alıyorsunuz.

 4. Google Assistant tarafından desteklenen tüm mevcut müzik hizmetlerini daha önce listelenen Sonos ile bağlayın ve müzik çalma için varsayılan bir hizmet seçin.

Google Asistan, Sonos ve IFTTT

Google Assistant ve Sonos cihazlarını belirli işlevler için birbirine bağlamanın başka bir yolu da IFTTT'dir (If This Then That).

IFTTT, benzersiz komutların oluşturulmasına izin verir, ancak bir Sonos One / Beam veya Google Home Cihazınız varsa, IFTTT aracılığıyla parça parça gitmekten daha kapsamlı bir kontrol deneyimi elde edersiniz.

Zaten önceki yöntemlerle Sonos ile bağlantılı Google Assistant / Google Home'a ​​sahipseniz, üstüne ek IFTTT komutları ekleyebilirsiniz.

 1. Bir bilgisayar veya mobil cihaz kullanarak bir IFTTT hesabı oluşturun. Aç IFTTT uygulama ve seç Google Yardımcısı ve Sonos hizmetler kategorisinden.

 2. IFTTT'nin seçtiğiniz komutlar için Google Assistant ve Sonos ürünleriyle çalışmasına izin vermeniz istenir. Seçiniz tamam.

 3. Her kategoride ilerleyin ve Google Assistant için bir Sonos cihazını kontrol eden bazı komutlar seçin. Örnekler şunları içerir:

  • Sesi 1 ile 10 arasında ayarlayın
  • Sesi 1 ile 100 arasında ayarlayın
  • Sonos'u Duraklat
  • Sonos'u devam ettir
  • Sonos'ta bir favori çal

  IFTTT komutlarını kullanmak için, Açma / Kapama düğmesine gidin ve söylemek için tıklayın. On, ardından ek bilgi istemleri eklemek için göz atın.

  Birbirleriyle çakıştıkları için hem 1-10 hem de 1-100 birim komutlarını aynı anda kullanamazsınız. İkisini de açarsanız, yalnızca biri, büyük olasılıkla 1-100 ölçeği çalışacaktır.

  Kullanmak istediğiniz bir komut görmüyorsanız, IFTTT tarafından sağlanan talimatları izleyerek yeni bir "uygulama" komutu oluşturabilirsiniz.

Google Asistan ve Sonos Tarafından Desteklenen Müzik Hizmetleri

 • Pandora (yalnızca ABD)
 • Spotify (Yalnızca ücretli hizmet)
 • YouTube Müzik
 • Deezer (Ücretli hizmet yalnızca ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, İtalya, Avustralya ve Almanya'da)

Google Asistan uygulamasında listelenmemiş olsalar da aşağıdaki hizmetlerden de müzik çalabilirsiniz.

 • iheartradio
 • TuneIn Radyo
 • GELGİT

Sonos, çeşitli Google Assistant müzik kontrol komutlarını destekler.

Google Asistan veya Alexa?

Sonos, Google Assistant veya Alexa sesli kontrol seçeneğini sunarak sizin için en uygun olanı kullanmanızı sağlar.

Alexa ve Google Assistant, müzik çalmayı başlatmak için Alexa veya Google Assistant kullanılıp kullanılmadığına bakılmaksızın Sonos hoparlörlerinde nelerin çaldığını takip eder. Bu, ağınızda hem Google Home hem de Amazon Echo tipi bir cihazınız, iki Sonos Ones veya bir Sonos One ve Sonos Beam'iniz olması koşuluyla Alexa'yı kullanarak bir şarkıyı başlatıp Google Assistant'ı kullanarak durdurabileceğiniz anlamına gelir veya tam tersi her asistanı kullanarak.