Ana sayfa : MuseScore : MuseScore

MuseScore

versiyon
1
platforms
lisans Open Source
kategori Audio

Yazılım İnceleme

Ana fonksiyonlar

  • WYSIWYG editörüyle müzik oluşturun
  • MusicXML, MIDI, ABC ve diğer müzikal gösterim biçimlerini içe aktarın
  • Bir şablondan başla veya sıfırdan başla
  • Geçici işaretler, oktav ve dinamikler gibi müzikal öğeleri sürükleyip bırakın
  • Puanınızı PDF, PNG, WAV ve Ogg formatlarına aktarın

MuseScore notalar oluşturmak, çalmak ve yazdırmak için kullanılan bir programdır. Windows, OS X ve Linux için kullanılabilir.

MuseScore, kurşun levhalar, koro müziği, piyano müziği ve orkestra düzenlemeleri gibi çeşitli skorlar oluşturmanıza olanak sağlayan bir dizi araç sunar. Sıfırdan başlayabilir ve enstrümanlarınızı manuel olarak seçebilirsiniz veya genel skor türleri için ayarlanmış bir şablonla başlayabilirsiniz. Program, bilgisayar klavyesi, fare veya MIDI klavyesi aracılığıyla notlar, dinlenme, bağlar, kazalar ve daha fazlasını girmenize olanak sağlar. Bu uygulama aynı zamanda MusicXML, MIDI, Cap3 ve ABC müzik notasyonu formatlarını içe aktarmanıza izin verir.

MuseScore, slurs, tempo işaretleri, eklemler, dinamikler, segnoslar ve kodalar gibi çok sayıda müzik işaretini destekler. oktav ve prova izleri. Program puanınızı akıllıca ortaya koyar ancak öğeleri istediğiniz yere sürükleyerek geçersiz kılma yeteneğiniz vardır. İşiniz bittiğinde, MuseScore, puanınızı doğrudan puanlama sitesine yüklemenizi sağlar. Ayrıca puanınızı PDF, PNG, Ogg ve WAV gibi çeşitli biçimlere verebilirsiniz.

MuseScore, çeşitli puanlar yazmak için kullanılan yetenekli bir müzikal gösterim uygulamasıdır. Program size çeşitli müzik notasyonları sunuyor ve çok sayıda müzik formatını destekliyor. Ayrıca, MuseScore hiçbir ücret ödemeden mevcut, bu da daha pahalı MakeMusic Finale uygulamasına göre daha cazip hale getiriyor.

Güncellendi: 2 Ocak 2015

▶ Birincil dosya uzantısı

.mscz – MuseScore Compressed Score File

▶ Kullanılan diğer dosya uzantıları MuseScore 1

Desteklenen dosya türleri
.MSC MuseScore Composition File
.MSCX MuseScore Music Score File
Ek ilişkili dosya formatları
.ABC ABC Music Notation
.MXL Compressed MusicXML File