Ana sayfa : Irrlicht : Irrlicht

Irrlicht

versiyon
1
platforms
lisans Open Source
kategori Graphics

Yazılım İnceleme

Ana fonksiyonlar

  • Çok çeşitli kafes ve doku formatları için destek
  • Direct3D ve OpenGL 3D oluşturma
  • Genişletilebilir malzeme kütüphanesi
  • Çok miktarda özel efekt
  • Yüksek kaliteli malzeme ve efekt oluşturma yetenekleri

Irrlicht, açık kaynak kodlu bir 3D motordur. Açık doğa portları aracılığıyla Windows, OS X ve Linux ile wellXbox, iPhone ve Raspberry Pi için kullanılabilir. C ++ dilinde yazılmıştır ve ayrıca .NET dilleri için de kullanılabilir.

Irrlicht, Maya, 3DStudio ve COLLADA mesh formatları ile PNG, BMP ve JPEG doku formatları dahil olmak üzere çeşitli formatları destekler. Irrlicht, Direct3D ve OpenGL 3D render içeren ticari 3D motorlara rakip birçok özellik sunar. Motorda piksel, geometri ve tepe gölgelendiricilerin desteklendiği genişletilebilir bir malzeme kütüphanesi ve morph ve iskelet hedef animasyonu olan bir karakter animasyon sistemi bulunur.

Irrlicht, dinamik ışıklar, kabartma eşleme, şablon tampon gölgeleri, sis ve parçacık efektleri içeren geniş bir özel efekt sağlar. Ayrıca, motorda yardım makalelerini, kod snippet'lerini ve diğer tartışma öğelerini paylaşan aktif bir kullanıcı topluluğu bulunur.

Irrlicht, H-Craft Championship, Bolzplatz gibi projeler geliştiren çeşitli geliştiriciler tarafından kullanılır. 2006 ve Minetest. Birçok mesh ve doku formatının yanı sıra 3B sahneler oluşturmak için çok sayıda özellik için destek sağlar. Irrlicht, Unity gibi ticari motorlarla tam olarak rekabet etmeyebilecek, ancak ücretsiz bir çözüm arayan kullanıcılar için mükemmel bir seçim olan güçlü bir 3D motordur.

Güncellendi: 28 Mayıs 2015

▶ Birincil dosya uzantısı

.irr – Irrlicht 3D Scene

▶ Kullanılan diğer dosya uzantıları Irrlicht 1

Desteklenen dosya türleri
.3DS 3D Studio Scene
.PSD Adobe Photoshop Document
.MD2 Quake 2 Player Model
.PCX Paintbrush Bitmap Image File
.DAE Digital Asset Exchange File
.B3D Blitz3D Entity Model File
.BMP Bitmap Image File
.IRRMESH Irrlicht Static Mesh File
.BSP Quake Engine Game Map File
Ek ilişkili dosya formatları