Ana sayfa : Dosya uzantıları : .ykcol Dosya

.ykcol Dosya uzantısı

Dosya tipiLocky Ransomware Encrypted File

geliştirici N/A
kategori Encoded Files
biçim N/A

.YKCOL seçenek numarası

YKCOL dosyası, siber suçlular tarafından kullanılan bir truva atı olan Locky Virus tarafından şifrelenmiş bir dosyadır. Locky Virus ile şifrelenmiş bir .PDF veya .WMV dosyası gibi bir kullanıcının dosyasını içerir. YKCOL dosyaları 2017 yılında yaygınlaştı ve .LOCKY dosyalarına benziyor.

Daha fazla bilgi

Locky virüsü çok tehlikeli bir zararlı yazılımdır. Genellikle virüsün amacı, dosyalarınızı rehin almak ve dosyalarınızı kilidini açmak için faile (genellikle bitcoin yoluyla) ödeme yapmaya zorlamak olduğu fidye yazılımı olarak adlandırılır.

Virüs genellikle "Fatura Durumu" başlıklı spam e-postalar aracılığıyla tanıtıldı, 7-Zip sıkıştırmasıyla sıkıştırılmış .7Z dosyası olan .VBS ekiyle birlikte. 7Z dosyasını indirip sıkıştırmasını açarsanız, VBS dosyası çalıştırılır ve virüs dosyalarınızı karıştırmaya, ".ykcol" uzantısıyla yeniden adlandırmaya ve şifrelemeye başlar. Ardından virüs, devralma hakkında sizi bilgilendirmek ve dosyalarınızı kurtarmak için yapmanız gerekenleri bildiren .BMP (ykcol.bmp) veya .HTM (ykcol.htm) fidye notu oluşturur.

Ne yazık ki, dosyalarınızı etkili bir şekilde geri yüklemek için şu anda mevcut bir program yok. Dosyalarınızı yedeklerseniz, tam sistem geri yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aksi takdirde, virüslü dosyalarınızın şifresini çözmenin bilinen tek yolu, faillere özel anahtarın şifresini çözme ve programın şifresini çözmektir.

NOT: YKCOL geriye LOCKY.

Açılan programlar YKCOL dosyalar
Windows
System Restore

YKCOL Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .ykcol uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Locky Ransomware Encrypted File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.