Ana sayfa : Dosya uzantıları : .xlsb Dosya

.xlsb Dosya uzantısı

Dosya tipiExcel Binary Spreadsheet

geliştirici Microsoft
kategori Spreadsheet Files
biçim Binary

.XLSB seçenek numarası

XLSB dosyası, elektronik tablolar oluşturmak ve düzenlemek için kullanılan bir program olan Microsoft Excel tarafından oluşturulan bir elektronik tablo dosyasıdır. Grafikler, makrolar ve biçimlendirmenin yanı sıra satır ve sütun ızgarasıyla düzenlenmiş bir hücre elektronik tablosu içerir. XLSB dosyaları ikili biçimde kaydedilir.

Daha fazla bilgi

Microsoft Excel 2016'da açık XLSB dosyası

XLSB dosyaları, depoladıklarından bu yana standart Açık XML biçiminden ( .XLSX ) elektronik tablolardan farklı İkili format kullanarak elektronik tablo (BIFF12). XLSX dosyasını daha sık görür ve kullanırsınız, çünkü yerden tasarruf etmek için sıkıştırılır ve diğer kullanıcılarla paylaşmak daha kolaydır. XLSB dosyaları, XLSX dosyalarından daha büyük boyutta olmadığından sıkıştırılmaz. Ancak, XLSB dosyaları Excel içinde daha verimli çalışabilir çünkü daha büyük ikili biçimde kaydedilirler.

NOT: XLSB dosyaları Excel 2007 veya daha sonraki sürümleri veya Open XML desteği olan Excel'in önceki sürümleri tarafından açılabilir. .

Açılan programlar XLSB dosyalar
Windows
Microsoft Works
SoftMaker Office
Microsoft Excel
Microsoft Access
IMSI TurboPDF
Linux
SoftMaker Office
Macintosh
Microsoft Excel for Mac
Apache Open Office

XLSB Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .xlsb uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Excel Binary Spreadsheet Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.