Ana sayfa : Dosya uzantıları : .vsdx Dosya

.vsdx Dosya uzantısı

Dosya tipiVisio Drawing

geliştirici Microsoft
kategori Vector Image Files
biçim Zip

.VSDX seçenek numarası

Bir VSDX dosyası, çizimler ve teknik çizimler yapmak için kullanılan bir program olan Visio 2013 ile birlikte sunulan VSDX dosya biçiminde kaydedilmiş bir çizimdir. Serbest biçimli bir tuvalde birlikte düzenlenmiş şekilleri, çizgileri, metni ve diğer nesneleri saklar. VSDX dosyaları akış şemalarını, işlem şemalarını, organizasyon şemalarını ve diğer çizim türlerini kaydetmek için kullanılır.

Daha fazla bilgi

Microsoft Visio 2016'da açık olan VSDX dosyası

VSDX biçimi eski .VSD ikili biçiminin ve kullanılan .VDX XML biçiminin yerine Visio 2010 ve öncesi tarafından. VSDX formatı, XML'e dayalı olan ve tüm çizim içeriklerini paketlemek için .ZIP kabı kullanan Açık Ambalaj Kuralları (OPC) kullanır. VSDX formatını destekleyen bir programınız yoksa, uzantısını ".zip" olarak yeniden adlandırarak ve dosyayı açarak hala VSDX dosyasının içeriğini görüntüleyebilirsiniz. VSDX dosyaları "arşiv" veya "paket" olarak sınıflandırılabilir. VSDX dosyasının içeriğini ve meta verilerini içeren "belge" bölümlerini ve görüntüleri ve metin dosyalarını içeren "ilişki" bölümlerini içerirler.

Microsoft Visio öncelikle diyagramlar oluşturmak ve bunları saklamak için kullanılır VSDX dosyası. Visio tarafından kullanılan diğer bazı dosyalar arasında makro özellikli çizimleri saklamak için .VSDM dosyası, şablonları saklamak için .VSTX dosyaları, makro etkin şablonları saklamak için .VSTM dosyaları, şablonları saklamak için .VSSX dosyaları ve .VSSM dosyalarını içerir makro etkin şablonların saklanacağı dosyalar.

Açılan programlar VSDX dosyalar
Windows
LibreOffice
Microsoft Visio
CS Odessa ConceptDraw PRO
IMSI TurboPDF
Linux
LibreOffice
Macintosh
LibreOffice
Nevron Software MyDraw
Nektony VSD Viewer
CS Odessa ConceptDraw PRO

VSDX Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .vsdx uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Visio Drawing Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.