Ana sayfa : Dosya uzantıları : .vhd Dosya

.vhd Dosya uzantısı

Dosya tipi1Virtual PC Virtual Hard Disk

geliştirici Microsoft
kategori Disk Image Files
biçim Binary

Nedir VHD dosya?

Bir VHD dosyası, bir Windows sanallaştırma programı olan Microsoft Windows Sanal Bilgisayar tarafından kullanılan sanal bir sabit disk görüntüsü içerir. Disk bölümleri, bir dosya sistemi, dosyalar ve klasörler içerebilen bir sanal makinenin (VM) sabit diskinin içeriğini depolar. VHD dosyaları, tek bir bilgisayara birden fazla işletim sistemi kurmak, yazılım programlarını test etmek veya daha eski uygulamaları çalıştırmak için kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

VHD Resim Biçimi Özelliği, Haziran 2005 tarihinden bu yana telif ücretsiz olarak kullanılabilir. VHDX biçimi, 2012 yılında VHD biçiminin bir uzantısı olarak tanıtılmıştır. VHDX formatında kaydedilen sanal sabit diskler .VHDX dosyalarında saklanır.

NOT: 7-Zip kullanarak bir VHD dosyasının içeriğini manuel olarak inceleyebilirsiniz.

Açılan programlar VHD dosyalar
Windows
7-Zip
Smart Projects IsoBuster
DT Soft Daemon Tools
Microsoft Windows Virtual PC
Microsoft Virtual Server
Oracle VM VirtualBox
Aryson VHD Recovery
Linux
Oracle VM VirtualBox
Macintosh
DT Soft Daemon Tools
VMware Fusion
Oracle VM VirtualBox

Dosya tipi2VHDL Source File

geliştirici N/A
kategori Developer Files
biçim Text

.VHD seçenek numarası 2

Çok Yüksek Hızlı Tümleşik Devreler (VHSIC) Donanım Tanımlama Dili (HDL) anlamına gelen VHDL dilinde yazılmış kaynak dosya; elektrik devrelerinin ve bileşenlerinin tasarımını otomatikleştirmek için sıklıkla kullanılır.

Daha fazla bilgi

Elektronik mühendisleri, donanım bileşenlerini metin tabanlı bir biçimde tanımlamak için VHDL'yi kullanabilir. Bu açıklama daha sonra anakart, işlemci veya bellek modülü gibi fiziksel bir devre üretmek için kullanılabilir.

Açılan programlar VHD dosyalar

VHD Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .vhd uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

VHDL Source File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.