Ana sayfa : Dosya uzantıları : .vdf Dosya

.vdf Dosya uzantısı

Dosya tipi1Valve Data File

geliştirici Valve
kategori Game Files
biçim Text

Nedir VDF dosya?

Bir VDF dosyası, Valve'ın Source oyun motoru tarafından kullanılan bir veri dosyası formatıdır. Kaynaklara ilişkin veriler, kurulum komut dosyaları, yapılandırma komut dosyaları ve görselleştirme öğeleri dahil olmak üzere çeşitli oyun meta verileri içerir.

Daha fazla bilgi

VDF dosyaları, Half-Life 2 ve Counter-Strike gibi Valve'ın Steam oyun istemcisi aracılığıyla dağıtılan oyunları yüklerken sıklıkla görülebilir. Dosya, anahtar-değer parametrelerini bir ağaç hiyerarşisinde kaydeden düz bir metin formatı olan Valve'ın KeyValues formatına sahiptir. Format, JSON ve YAML'a benzer. VDF dosyalarının Valve Source oyun motoru tarafından kullanılması amaçlanırken, içeriği görüntülemek için dosyaları metin düzenleyicisiyle açabilirsiniz.

NOT: Valve'ın KeyValues biçimi hakkında daha fazla bilgiyi KeyValues'de görüntüleyebilirsiniz. Wiki Sayfası.

Açılan programlar VDF dosyalar

Dosya tipi2AntiVir Virus Definitions File

geliştirici Avira Operations
kategori Data Files
biçim Binary

.VDF seçenek numarası 2

AntiVir, Windows için bir virüsten koruma uygulaması tarafından kullanılan veri dosyası; bilgisayar sistemindeki virüsleri tanımak için kullanılan imzaları içeren virüs tanımlarını kaydeder; Yazılım güncellemeleri sırasında sıklıkla indirilen yazılımlar sayesinde yazılım yeni virüsleri kontrol edebilir.

Daha fazla bilgi

VDF dosyaları AntiVir kurulum dizinine kaydedilir ve vbase000.vdf, vbase001.vdf vb. dosya adlarına sahiptir.

Açılan programlar VDF dosyalar

Dosya tipi3VirtualDub Video Filter

geliştirici VirtualDub
kategori Plugin Files
biçim N/A

.VDF seçenek numarası 3

Windows için bir video yakalama ve işleme yardımcı programı olan VirtualDub için filtre eklentisi; VirtualDub programına özel efektler ve ek dosya desteği gibi ekstra özellikler ekler.

Daha fazla bilgi

Filtre Ekle iletişim kutusundaki "Yükle" butonuna tıklayarak VDF filtreleri VirtualDub'a yüklenebilir. VDF dosyaları VirtualDub program klasörü içindeki eklentiler klasörüne yerleştirilirse otomatik olarak yükleneceklerdir.

Açılan programlar VDF dosyalar
Windows
VirtualDub

Dosya tipi4Gothic Game Data File

geliştirici Piranha Bytes
kategori Game Files
biçim N/A

.VDF seçenek numarası 4

Gotik video oyun serisi tarafından kullanılan veri dosyası; dünyaları, karakterleri, 3B modelleri, dokuları ve sesleri içerir; Gothic II VDF dosyaları / Gothic II / Data klasöründe saklanır.

Daha fazla bilgi

VDF dosyaları GoMan veya bir hex editörle düzenlenebilir, ancak genellikle değiştirilmemelidir. VDF dosyalarını hatalı bir şekilde değiştirmek onları kullanılamaz duruma getirebilir.

Açılan programlar VDF dosyalar
Windows
Piranha Bytes Gothic
Piranha Bytes Gothic II
Edit with GoMan

VDF Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .vdf uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Gothic Game Data File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.