Ana sayfa : Dosya uzantıları : .vcd Dosya

.vcd Dosya uzantısı

Dosya tipi1Virtual CD

geliştirici H+H
kategori Disk Image Files
biçim N/A

Nedir VCD dosya?

Bir VCD dosyası bir CD veya DVD'nin disk görüntüsüdür ve veriler sabit sürücüde olsa bile, Windows tarafından gerçek bir disk olarak tanınır. VCD dosyaları CD'lerin ve DVD'lerin fiziksel sürücüler gerektirmeden kullanılmasına izin verir ve diskleri ağ bilgisayarlarına monte etmek için kullanışlıdır.

Daha fazla bilgi

Bir VCD dosyası alırsanız, H + H Yazılım Sanal CD'si, Roxio Popcorn, Roxio Toast ve Roxio Creator NXT Pro gibi seçkin CD ve DVD yazma ve kopyalama programları ile açabilirsiniz. VCD dosyaları ücretsiz MPlayer ile de oynatılabilir.

Açılan programlar VCD dosyalar
Windows
Roxio Creator
CyberLink PowerDVD
HH Software Virtual CD
WinMount International WinMount
Macintosh
Roxio Toast

Dosya tipi2FarStone Virtual Drive

geliştirici N/A
kategori Disk Image Files
biçim N/A

.VCD seçenek numarası 2

Sıkıştırılmış bir görüntü veya sanal disk olarak kaydedilen bir CD’nin veya korumasız bir DVD’nin kopyası; Orijinal diskin yerine en fazla 23 sanal sürücüden birinde çalıştırılabilir.

Açılan programlar VCD dosyalar

Dosya tipi3Valve Choreography Data File

geliştirici Valve
kategori Data Files
biçim Text

.VCD seçenek numarası 3

Valve Source oyun motoru tarafından kullanılan dosya; Source SDK ile birlikte gelen Faceposer aracı tarafından oluşturulan; sahnedeki aktörler için yüz ifadeleri, dudak senkronizasyonları ve hareket dizilerini kaydeder; cutscenes komut dosyası için genellikle kullanılır.

Daha fazla bilgi

VCD dosyaları XML benzeri bir metin biçiminde kaydedilir.

Açılan programlar VCD dosyalar

Dosya tipi4Value Change Dump File

geliştirici N/A
kategori Data Files
biçim N/A

.VCD seçenek numarası 4

Mantıksal simülasyon programları tarafından oluşturulan ve bir metin formatında kaydedilen veri dökümü; belirtilen bilgiler için başlık bilgisi, değişken tanımları ve değer değişikliklerini içerir; değer değişiklikleri, değişken türüne bağlı olarak skalar veya vektör formatında verilir.

Açılan programlar VCD dosyalar
Windows
Altera Quartus II
Linux
GTKWave

VCD Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .vcd uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Value Change Dump File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.