Ana sayfa : Dosya uzantıları : .uml Dosya

.uml Dosya uzantısı

Dosya tipiUML Data Object Model

geliştirici N/A
kategori Developer Files
biçim XML

.UML seçenek numarası

Bir XML formatındaki nesneleri tanımlamanın standart bir yolu olan Birleşik Modelleme Dili (UML) kullanılarak oluşturulan nesne modeli açıklaması; yazılım geliştirmede kullanılan ve bir program nesnesiyle ilişkili elementlerin ve sınıfların bir listesini içerebilir.

Daha fazla bilgi

UML dosyaları genellikle yazılım tasarım sürecinde oluşturulur. Geliştiriciler genellikle bunları akran incelemesi için sunar ve uygulamadan önce onları iyileştirir. Onaylandıktan sonra, UML verileri kaynak kodunu otomatik olarak oluşturmak için kullanılabilir, böylece geliştiricinin kodu el ile yazması gerekmez.

Eclipse IDE, UML dosyalarını destekleyen popüler bir geliştirme ortamıdır. Hiyerarşik bir formatta veya görsel bir şema olarak görülebilirler. Eclipse içindeki görsel diyagramı düzenlemek ilgili UML dosyasını günceller.

Açılan programlar UML dosyalar
Windows
Eclipse
Linux
Eclipse IDE for Java Developers
Eclipse
No Magic MagicDraw
Macintosh
Eclipse

UML Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .uml uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

UML Data Object Model Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.