Ana sayfa : Dosya uzantıları : .tbd Dosya

.tbd Dosya uzantısı

Dosya tipi1Visual Studio Toolbox Data File

geliştirici Microsoft
kategori Data Files
biçim N/A

Nedir TBD dosya?

Bir Windows yazılım geliştirme uygulaması olan Microsoft Visual Studio tarafından oluşturulan dosya; Yükleme süresini optimize etmek için Visual Studio'nun araç fonksiyonu tarafından başvurulan önbellek; Araç kutusunu Sıfırla'yı seçtiğinizde geçerli görsel görünüm ve orijinal görsel görünüm için meta veriler içerir; manuel olarak açılması amaçlanmadı.

Daha fazla bilgi

TBD dosyaları C: \ Users \ USERPROFILE \ Yerel Ayarlar \ Uygulama Verileri \ Microsoft \ VisualStudio \ YOURVERSION \ 'da bulunur.

TBD dosyaları gizlidir, göstermek için Windows Gezgini'ni açın. , Görünüm'ü seçin ve ardından "Gizli Öğeler" kutusunu işaretleyin. TBD dosyalarınız da dahil olmak üzere gizli dosyalar şimdi görünür olmalıdır.

Açılan programlar TBD dosyalar

Dosya tipi2Apple Xcode Text-based Definition File

geliştirici Apple
kategori Developer Files
biçim Text

.TBD seçenek numarası 2

TBD dosyası, iOS ve macOS uygulamaları geliştirmek için kullanılan bir macOS IDE olan Apple Xcode tarafından kullanılan metin tabanlı bir dosyadır. .DYLIB kütüphanesi, DYLIB kütüphanesinin yeri ve semboller hakkında bilgi içerir. Gerçek, daha büyük DYLIB kitaplıklarını depolamak yerine, DYLIB kitaplıklarına bağlanarak Xcode ile gelen SDK'ların boyutunu azaltmak için Eylül 2015'te Xcode 7'de TBD dosyaları tanıtıldı.

Daha fazla bilgi

TBD dosyalarına Xcode tarafından başvurulur ve açılması amaçlanmamıştır. Ancak, düz metin olarak saklandıkları için bir metin düzenleyicide görülebilirler.

TBD dosyaları, içinde bulunan Developer / SDKs / MacOSX.sdk dosyasının / usr / lib'unda bulunabilir. aşağıdaki yol:

Uygulamalar / Xcode / İçindekiler / Geliştirici / Platformlar / MacOSX.platform /

Dosyalar, AppleTVOS.platform gibi diğer platformlar için de benzer yollarda bulunabilir. iPhoneOS.platform ve WatchOS.platform.

Açılan programlar TBD dosyalar
Macintosh
Apple Xcode

TBD Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .tbd uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Apple Xcode Text-based Definition File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.