Ana sayfa : Dosya uzantıları : .sed Dosya

.sed Dosya uzantısı

Dosya tipi1IExpress Self Extraction Directive File

geliştirici Microsoft
kategori Settings Files
biçim Text

Nedir SED dosya?

Windows yükleyicileri oluşturmak için kullanılan yerleşik bir Windows programı olan IExpress Wizard tarafından oluşturulan dosya; bir yazılım yükleme paketi oluşturmak için kullanılan seçenekleri içerir ( .EXE dosyası); Pakette oluşturulacak dosyaları, çıktı paketi dosya adını, kurulum işlemi için açılır mesajları ve çeşitli diğer seçenekleri içerir.

Daha fazla bilgi

SED dosyaları, kendiliğinden açılan yürütülebilir dosyaları oluşturmak için IExpress Sihirbazı tarafından kullanılır. Genellikle yazılım dağıtımları oluşturmak için kullanılırlar.

IExpress programı (iexpress.exe) C: \ Windows \ System32 \ dizininde bulunur.

Açılan programlar SED dosyalar

Dosya tipi2Sed Script

geliştirici The GNU Project
kategori Developer Files
biçim Text

.SED seçenek numarası 2

Sed (streams editor) tarafından kullanılan komut dosyası, metni filtrelemek ve değiştirmek için kullanılan bir Unix komut satırı aracı; desen eşleşmeleri ve değiştirmeleri içeren bir veya daha fazla ifadeyi saklar; yeniden kullanılabilir sed ifadeleri saklamak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

SED dosyaları aşağıdaki sözdizimiyle kullanılır, burada -f bir sed komut dosyası belirtme seçeneğidir: sed -f file.sed inputfile

Açılan programlar SED dosyalar
Linux
sed

SED Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .sed uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Sed Script Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.