Ana sayfa : Dosya uzantıları : .sb Dosya

.sb Dosya uzantısı

Dosya tipi1Scratch Project File

geliştirici MIT
kategori Developer Files
biçim Binary

Nedir SB dosya?

Bir SB dosyası, MIT'de (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) oluşturulan bir uygulama geliştirme platformu olan Scratch tarafından oluşturulan bir projedir. Sprite, ses ve görüntüler gibi içe aktarılan medya dahil tüm proje bilgilerini içerir. SB dosyaları, Scratch 2.0 biçiminde kaydedilen .SB2 dosyalarıyla değiştirildi.

Daha fazla bilgi

MIT Scratch 2'de açık SB dosyası

SB dosyası, MIT Scratch 1 ile ilişkilendirilmiş ana dosyadır. Dosya kaydedilir. Scratch programlama dilinde yazılmış koddan oluşan Scratch dosya formatı. Scratch proje dosyaları küçük oyunlar ve diğer etkileşimli programlar türleri oluşturmak için kullanılabilir.

Scratch, MIT'deki Media Lab tarafından geliştirilmiştir ve özellikle öğretmenler ve öğrenciler tarafından animasyonlar ve oyunlar oluşturmak için kullanılır. Program çevrimiçi olarak veya Windows, macOS ve Linux için çevrimdışı bir düzenleyici olarak kullanılabilir.

NOT: Bir Scratch projesi, bir Java arşivinde ( .JAR dosyası) çalıştırılabilir; web tarayıcısı.

Açılan programlar SB dosyalar
Windows
MIT Scratch
Snap!
Panther
Linux
Snap!
Macintosh
MIT Scratch
Snap!

Dosya tipi2Small Basic Source Code File

geliştirici Microsoft
kategori Developer Files
biçim Text

.SB seçenek numarası 2

Microsoft Small Basic programlama dili kullanılarak oluşturulan metin kaynak kodu dosyası; Small Basic program kodunu içerir; Small Basic kullanarak yürütülebilir bir .EXE dosyasına derlenebilir; genellikle basit oyunlar oluşturmak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

Basit bir sözdizimi ve grafiksel kullanıcı arabirimi sağlayarak Small Basic, öğrencileri eğitim ortamlarında programlamaya tanıtır. Small Basic programları Web'de yayınlanabilir ve Microsoft Silverlight oynatıcı kullanılarak oynatılabilir.

Açılan programlar SB dosyalar

Dosya tipi3Slax Bundle

geliştirici Slax
kategori System Files
biçim Binary

.SB seçenek numarası 3

Linux işletim sisteminin taşınabilir bir çeşidi olan Slax tarafından kullanılan yazılım paketi; bir yazılım uygulamasını, duvar kağıtlarını, oyunu veya bir Slax bilgisayara kurulmasını amaçlayan başka bir paketi saklayabilir; Slax ile önceden kurulabilir veya indirilmiş bir modül olabilir.

Daha fazla bilgi

Slax web sitesinden bir Slax modülü indirirseniz, SB dosyasını / slax / module / dizinine kopyalayabilirsiniz ve bir sonraki sistem açılışında otomatik olarak okunacaktır.

Açılan programlar SB dosyalar
Linux
Slax

Dosya tipi4Signed Byte Audio File

geliştirici N/A
kategori Audio Files
biçim N/A

.SB seçenek numarası 4

Dijital formattaki analog ses sinyallerini kodlamanın bir yöntemi olan Darbeli Kod Modülasyonu (PCM) kullanılarak kodlanmış ham, işaretli 8 bit (1 bayt) ses verisi

Açılan programlar SB dosyalar
Windows
Apple QuickTime Player
FMJ-Software Awave Studio
Macintosh
Apple QuickTime Player

SB Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .sb uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Signed Byte Audio File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.