Ana sayfa : Dosya uzantıları : .rad Dosya

.rad Dosya uzantısı

Dosya tipi1Radar ViewPoint Radar Data

geliştirici N/A
kategori Text Files
biçim N/A

Nedir RAD dosya?

Hava aracı bulmak ve hava sahasını izlemek için kullanılan radar veri analizi formatı.

Açılan programlar RAD dosyalar
Windows
Radar ViewPoint

Dosya tipi2Reality Adlib Tracker Module

geliştirici Reality
kategori Audio Files
biçim N/A

.RAD seçenek numarası 2

Bir ses izleme uygulaması olan Reality AdLib Tracker tarafından oluşturulan modül; bir şarkı için not ve enstrüman bilgilerini içerir; 32 kalıp ve 31 enstrümana kadar tutar; ortak boyut 10k veya daha azdır.

Daha fazla bilgi

NOT: Reality AdLib Tracker ve Adlib Tracker II yalnızca DOS uygulamalarıdır, ancak çağdaş PC'lerde DOS emülatörü olan DOSBox aracılığıyla kullanılabilir.

Açılan programlar RAD dosyalar

Dosya tipi3Citrix Rapid Application Delivery File

geliştirici Citrix
kategori Settings Files
biçim Text

.RAD seçenek numarası 3

Citrix XenApp (eski adıyla Citrix Presentation Server) sanallaştırma yazılımı tarafından kullanılan yapılandırma dosyası; düz bir metin biçiminde kaydedilmiş ve barındırılan bir uygulama profiline bir referans içermektedir; İsteğe bağlı kullanıcılara yazılım sağlayan akış uygulamalı uygulamaları başlatmak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

RAD dosyaları, XenApp ile birlikte gelen Raderun.exe programı tarafından otomatik olarak açılır. Bu program komut satırında manuel olarak da çalıştırılabilir.

Açılan programlar RAD dosyalar

Dosya tipi4VRAD Lights File

geliştirici Valve
kategori 3D Image Files
biçim XML

.RAD seçenek numarası 4

VRAD tarafından kullanılan 3B aydınlatma dosyası, .BSP birinci şahıs atıcı oyun haritası dosyasına ışık özellikleri ekleyen bir komut satırı programı; 3B nesnelerin yüzey görünümünü tanımlayan malzemeler için aydınlatma özelliklerini saklar.

Daha fazla bilgi

RAD dosyaları bir XML biçiminde belirtildi. Normal LDR ve HDR (yüksek dinamik aralık) renk ve yoğunluk ayarları içerebilirler.

Aydınlatma özelliklerini mevcut bir BSP harita dosyasına derlemek için aşağıdaki komutu kullanın: vrad -lights bspmapname.rad

Açılan programlar RAD dosyalar

Dosya tipi5Radiance Scene File

geliştirici Radiance
kategori 3D Image Files
biçim Text

.RAD seçenek numarası 5

Serbest ışın izleme uygulaması olan Radiance tarafından kullanılan sahne dosyası; nesneleri, malzemeleri ve aydınlatma özelliklerini kaydeder; Sahnenin oluşturulabilmesi için octree ( .OCT ) dosyası oluşturmak için girdi görevi görür.

Daha fazla bilgi

RAD dosyaları metin biçiminde kaydedilir, böylece oluşturularak dönüştürülmeden önce kolayca bir metin düzenleyicisiyle düzenlenebilirler.

Açılan programlar RAD dosyalar
Linux
Radiance
Macintosh
Apple Preview

RAD Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .rad uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Radiance Scene File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.