Ana sayfa : Dosya uzantıları : .qml Dosya

.qml Dosya uzantısı

Dosya tipiQT Meta Language File

geliştirici Digia
kategori Developer Files
biçim Text

.QML seçenek numarası

C ++ ve QML dilleri için masaüstü, mobil ve yerleşik bir UI geliştirme çerçevesi olan Qt SDK tarafından kullanılan dil dosyası; UTF-8 biçiminde kodlanmış JavaScript tabanlı QML kaynak kodunu içerir; genellikle mobil uygulamalar ve düğmeler gibi bileşenler geliştirmek için kullanılır.

Daha fazla bilgi

Bir QML dosyası her zaman en az bir alma ifadesiyle başlar (QML varsayılan olarak herhangi bir modülü almadığından, bir alma ifadesi gerekir veya başka bir öğe yoktur). İşte bir QML dosyasının temel bir örneği: import QtQuick 1.0Rectangle { genişlik: 120; yükseklik: 160; kaynaklar: [ Bileşen { id: contactDelegate Metin { metin: modelData.firstName + "" + modelData.lastName } } ] Liste görünümü { anchors.fill: ebeveyn Model: İletişimModel temsilci: contactDelegate }}

Açılan programlar QML dosyalar
Windows
Digia Qt SDK
Linux
Digia Qt SDK
Macintosh
Digia Qt SDK

QML Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .qml uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

QT Meta Language File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.