Ana sayfa : Dosya uzantıları : .qcp Dosya

.qcp Dosya uzantısı

Dosya tipiPureVoice Audio File

geliştirici QUALCOMM
kategori Audio Files
biçim Binary

.QCP seçenek numarası

QUALCOMM'un PureVoice biçiminde oluşturulan ses dosyası; hem insan ses kayıtları hem de cep telefonu zil sesleri için kullanılır; ses frekansları için tasarlanmıştır ve insan konuşmalarında doğal duraklamalardan yararlanmak için değişken kodlama oranları kullanır; bazen e-posta uygulamaları için bir eklenti olan QUALCOMM'un PureVoice Player-Recorder'ı kullanılarak oynatılabilecek bir e-posta eki olarak gönderilir.

Daha fazla bilgi

QCP dosyaları oluşturabilir ve bunları bir Windows komut satırı yardımcı programı olan QUALCOMM's PureVoice Converter'ı kullanarak PCM sesine dönüştürebilirsiniz. QCP Converter programı ayrıca pek çok popüler ses formatını da QCP dosyalarına dönüştürebilir. QUALCOMM ayrıca PureVoice işlevselliğini uygulamalara yerleştirmek için kullanılabilen PureVoice SDK'sını da sağlar.

NOT: PureVoice Player-Recorder, Converter ve SDK üretilmiyor ve artık mevcut değil.

Açılan programlar QCP dosyalar
Windows
ACD Systems ACDSee
Audials One
D.R. Software QCP Converter

QCP Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .qcp uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

PureVoice Audio File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.