Ana sayfa : Dosya uzantıları : .proto Dosya

.proto Dosya uzantısı

Dosya tipiProtocol Buffer File

geliştirici Google
kategori Developer Files
biçim Text

.PROTO seçenek numarası

Google’ın Protocol Buffer biçiminde oluşturulan, veri alışverişinde kullanılan bir veri serileştirme biçimi olan geliştirici dosyası; her biri ad-değer çiftleri içeren bir mantıksal kayıt olarak bir veya daha fazla "mesaj" belirtir (örneğin, bir Kişi mesajının bir kimliği, adı ve adresi olabilir); veri alışverişinde XML'e alternatif olarak tasarlanmıştır.

Daha fazla bilgi

Bir protokol arabelleğinin şeması belirlendikten sonra, kaynak kodu otomatik olarak oluşturmak için Google Java, C ++ veya Python protokol arabelleği kitaplıklarını ("protobuf") kullanabilirsiniz. Oluşturulduktan sonra, kaynak kodu programınızda yapılandırılmış veri oluşturmak, okumak ve giriş ve çıkış akışlarına yazmak ve yazmak için kullanılabilir.

Protokol arabellekleri, Java, C ++ veya Python programlarından nesneleri serileştirmek için kullanılır. Bu, verilerin ortak bir biçimde kodlanmasına ve üç dilde yazılmış uygulamalar arasında değiş tokuş edilmesine olanak tanır.

NOT: Protokol arabellekleri, neredeyse Google’ın şirket içi dosya biçimlerinin tamamı ve RPC protokolleri tarafından kullanılır.

Açılan programlar PROTO dosyalar
Linux
protobuf

PROTO Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .proto uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Protocol Buffer File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.