Ana sayfa : Dosya uzantıları : .pgm Dosya

.pgm Dosya uzantısı

Dosya tipiPortable Gray Map Image

geliştirici Jef Poskanzer
kategori Raster Image Files
biçim Text and Binary

.PGM seçenek numarası

Bir PGM dosyası, taşınabilir gri harita (PGM) biçiminde kaydedilen ve piksel başına bir veya iki bayt (8 veya 16 bit) ile kodlanan gri tonlamalı bir görüntü dosyasıdır. Başlık bilgisini ve siyah (0) ile beyaz arasında (65.536'ya kadar) farklı gri tonlarını temsil eden bir sayılar ızgarasını içerir. PGM dosyaları genellikle ASCII metin biçiminde saklanır, ancak aynı zamanda bir ikili gösterime sahiptir.

Daha fazla bilgi

PGM dosyaları, PGM format türünü (metin için "P2" veya ikili için "P5"), görüntü genişliğini ve yüksekliğini ve maksimum renk tonunu tanımlayan bir başlık içerir. İkili PGM dosyaları birden fazla görüntü içerebilirken, ASCII PGM dosyaları yalnızca bir görüntü içerebilir.

PGM formatı, açık kaynak kodlu bir grafik programı paketi olan Netpbm projesi tarafından tanımlanan birkaç görüntü formatından biridir. Diğer formatlar, taşınabilir bitmap ( .PBM ) formatını ve taşınabilir pixmap ( .PPM ) formatını içerir.

NOT: PGM dosyalarına "taşınabilir gri harita" dosyaları da denilebilir.

Açılan programlar PGM dosyalar
Windows
Adobe Photoshop
GIMP
Newera Graphics Converter Pro
Corel PaintShop Pro
Inkscape
ACD Systems Canvas
ACD Systems ACDSee
CADSoftTools ABViewer
Smith Micro StuffIt Deluxe
Linux
GIMP
Inkscape
Netpbm
Macintosh
IMSI TurboCAD for Mac
Adobe Photoshop
GIMP
Inkscape
Smith Micro Stuffit Deluxe Mac

PGM Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .pgm uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Portable Gray Map Image Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.