Ana sayfa : Dosya uzantıları : .ogv Dosya

.ogv Dosya uzantısı

Dosya tipiOgg Video File

geliştirici Xiph.Org
kategori Video Files
biçim Binary

.OGV seçenek numarası

Xiph.Org'un açık kaynaklı Ogg kapsayıcı formatını kullanan video dosyası; Theora gibi bir veya daha fazla farklı kodlayıcı kullanan video akışları içerebilir; Çeşitli medya oynatıcılar kullanılarak oynatılabilir.

Daha fazla bilgi

OGV dosyaları genellikle HTML5 < video > etiket. Ancak, dosyalar video içeriği içermesine rağmen genellikle ".ogg" uzantısını kullanan HTML kaynak kodunda referans alırlar.

OGV formatının geliştiricileri Xiph.Org, DirectShow codec paketi sağlar yazılım geliştiricilerin hem açık kaynak hem de ticari uygulamalarda OGV dosyalarına destek vermesini sağlar.

NOT: Ogg kapsayıcısını kullanan ses dosyalarına Ogg Vorbis dosyaları adı verilir, burada "Vorbis" belirli bir sıkıştırma anlamına gelir ses verileri için kullanılan algoritma. "Vorbis" terimi, Ogg video içeriği için geçerli değildir.

Açılan programlar OGV dosyalar
Windows
VideoLAN VLC media player
MPlayer
JRiver Media Center
Media Player Classic
MPUI
Linux
VideoLAN VLC media player
MPlayer
Totem
Macintosh
VideoLAN VLC media player
MPlayer
JRiver Media Center
Macgo Mac Media Player
Tumult Hype
Miro Video Converter
iOS
VideoLAN VLC for iOS
Pentaloop PlayerXtreme Media Player

OGV Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .ogv uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Ogg Video File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.