Ana sayfa : Dosya uzantıları : .odm Dosya

.odm Dosya uzantısı

Dosya tipi1OpenDocument Master Document

geliştirici OASIS
kategori Text Files
biçim Binary

Nedir ODM dosya?

Apache OpenOffice veya OpenDocument standardını destekleyen başka bir kelime işlemci tarafından oluşturulan ana metin belgesi; Belge içeriğini içeren harici dosyalara bağlantıları kaydeder; ayrıca bir içindekiler tablosu ve bir dizin içerebilir.

Daha fazla bilgi

Asıl dokümanlar, birden çok yazıcının aynı anda büyük bir dokümanın ayrı parçaları üzerinde çalışmasını sağlar. Kitap, dergi veya diğer büyük derlemeler yazarken bu kullanışlıdır.

NOT: ODM dosyaları OASIS OpenDocument standardında belirtilen XML tabanlı biçimlendirmeyi kullanır. Apache OpenOffice daha önce OpenOffice.org olarak biliniyordu.

Açılan programlar ODM dosyalar
Windows
Apache OpenOffice
LibreOffice
Linux
Apache OpenOffice
LibreOffice
Macintosh
Apache OpenOffice
LibreOffice

Dosya tipi2OverDrive Media File

geliştirici OverDrive
kategori Audio Files
biçim N/A

.ODM seçenek numarası 2

Sesli kitap, e-Kitap veya müzik dosyası gibi, Dijital Kitaplık Koruma Alanı'nda bulunan bir dosyanın medya dosyası kısayolu; ODM dosyası açıldığında asıl medya dosyasını indiren OverDrive Medya Konsolu tarafından işlenir.

Açılan programlar ODM dosyalar

ODM Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .odm uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

OverDrive Media File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.