Ana sayfa : Dosya uzantıları : .nib Dosya

.nib Dosya uzantısı

Dosya tipiInterface Builder User Interface File

geliştirici Apple
kategori Developer Files
biçim Binary

.NIB seçenek numarası

Mac OS X uygulamaları için kullanıcı arayüzleri oluşturmak için kullanılan bir yazılım geliştirme programı Interface Apple tarafından oluşturulan dosya (Apple Xcode ile birlikte verilir); Metin alanları, düğmeler ve diğer etkileşimli bileşenlerin yanı sıra, pencere veya görünüm gibi bir kullanıcı arabirimi bileşenini de kaydeder.

Daha fazla bilgi

NIB dosyaları Mac OS X uygulamaları için gerekli olmamakla birlikte, Arabirim Oluşturucusu'nda görsel olarak arabirimler oluşturmak genellikle bunları programsal olarak oluşturmaktan daha kolaydır, çünkü kullanılır.

NOT: Sürüm 3 Interface Builder, NIB dosyasıyla aynı bilgileri depolayan ancak metin tabanlı bir dosya biçimi kullanan .XIB biçimini sundu.

Açılan programlar NIB dosyalar
Macintosh
Apple Xcode
Apple Interface Builder

NIB Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .nib uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Interface Builder User Interface File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.