Ana sayfa : Dosya uzantıları : .mobi Dosya

.mobi Dosya uzantısı

Dosya tipiMobipocket eBook

geliştirici Amazon
kategori eBook Files
biçim Binary

.MOBI seçenek numarası

Bir MOBI dosyası, orijinal olarak Mobipocket Reader tarafından kullanılan, ancak şimdi birkaç farklı okuyucu tarafından desteklenen bir format olan MOBI formatında kaydedilen bir e-Kitaptır. Bir e-Kitap içerir ve kopyalama veya yetkisiz görüntüleme yapılmasını önlemek için DRM telif hakkı koruması içerebilir. MOBI dosyaları çeşitli e-Okuyucular, tabletler, PDA'lar ve masaüstü bilgisayar uygulamaları tarafından desteklenir.

Daha fazla bilgi

Amazon'un yeni Kindle Format 8 (KF8) MOBI formatını temel alıyor. KF8, HTML5 ve CSS3 içeriği ve gömülü fontlar dahil olmak üzere birçok yeni format ve düzen seçeneğini destekler. KF8 olarak biçimlendirilmiş e-Kitaplar, e-Kitap'ı indiren aygıta bağlı olarak ".mobi" dosyaları veya .AZW3 dosyaları olarak kaydedilir ve dağıtılır. e-Kitap yazarları Amazon'un KingleGen yazılımını kullanarak KF8 kitaplarını derleyebilir. Dağıtımdan önce, yazarlar Amazon'un Kindle Previewer yazılımıyla bir Mac veya PC'deki KF8 eBooks'u önizleyebilirler.

Amazon artık MOBI formatına sahip. Amazon'un .AZW , .AZW1 ve AZW3'ü içeren eBook formatları MOBI formatını kullanıyor ancak özel bir DRM şeması içeriyor.

NOT: Mobipocket eBooks, .PRC uzantısını da kullanır.

Açılan programlar MOBI dosyalar
Windows
Amazon Kindle for PC
Calibre
Adobe RoboHelp
Geometer Plus FBReader
Icecream Ebook Reader
BookDesigner
Cool Reader
Linux
Calibre
MBP reader
Geometer Plus FBReader
Cool Reader
Android
Cool Reader
Macintosh
Amazon Kindle for Mac
Calibre
Geometer Plus FBReader
PatiSoftware theLibrarian
Cool Reader
Amazon Kindle Previewer

MOBI Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .mobi uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Mobipocket eBook Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.