Ana sayfa : Dosya uzantıları : .mio Dosya

.mio Dosya uzantısı

Dosya tipi1WarioWare D.I.Y. Microgame File

geliştirici Nintendo
kategori Game Files
biçim N/A

Nedir MIO dosya?

Bir MIO dosyası, WarioWare D.I.Y. tarafından, Japonya'da Made in Ore (MIO) olarak da bilinen Nintendo DS oyunu, diğer oyuncular tarafından oynanabilecek mikro oyunlar tasarlama amacıyla kullanılan bir oyun veri dosyasıdır. WarioWare D.I.Y.'de saklanır. .SAV dosya ve oyun kayıtlarını veya çizgi romanları da içerebilen bir mikro oyun içerir.

Daha fazla bilgi

Mini oyunlar olarak da bilinen mikro oyunlar, WarioWare video oyunlarında oynanabilecek basit ve kısa oyunlardır. Bu oyunlar genellikle 5 saniyeden kısadır.

MIO dosyaları, Mio dosyalarını SAV dosyalarına geri almak için de kullanılabilen WarioWare SAV dosyalarından çıkarılabilir. MIO dosyaları, oyuncuların mikro oyunları diğer WarioWare oyuncularıyla paylaşmasını ve daha az yer kaplamasını kolaylaştırır.

Açılan programlar MIO dosyalar
Windows
miotool

Dosya tipi2MioEngine Application File

geliştirici Mioplanet Technologies
kategori Executable Files
biçim Binary

.MIO seçenek numarası 2

MioFactory tarafından oluşturulan uygulama dosyası, ücretsiz MioEngine platformuna yönelik uygulamalar geliştirmek için kullanılan yazılım paketi; tüm uygulama dosyalarını MioEngine'de bağımsız olarak çalışabilen tek bir arşivde saklar; genellikle widget'lar, ekran koruyucular ve diğer Windows uygulamalarını oluşturmak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

MIO dosyaları çalıştırılabilir kod ve resimler, video, ses ve diğer veri dosyaları gibi uygulama kaynaklarını içerir. Ayrıca, kullanıcıların uygulamayı yeniden oluşturmadan ayarları güncellemelerine olanak sağlayan bir XML yapılandırma dosyası içerirler.

MioFactory bir MIO dosyası oluşturduğunda, uygulamanın program kodunu içeren bir dosya oluşturur. Bu dosya, MioEngine tarafından yorumlanan bir komut dosyası dili olan MioScript ile yazılmıştır.

NOT: MIO dosyalarını çalıştırmak için, mioEngine.exe dosyasını (MioEngine yürütülebilir dosya), aynı dosya adı öneki olarak yeniden adlandırmanız gerekir. Hedef MIO dosyası. Örneğin, "mioEngine.exe", "myWidget.exe" olarak yeniden adlandırıldığında "myWidget.mio" çalıştırılabilir.

Açılan programlar MIO dosyalar
Windows
Mioplanet MioFactory
Mioplanet MioEngine

MIO Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .mio uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

MioEngine Application File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.