Ana sayfa : Dosya uzantıları : .man Dosya

.man Dosya uzantısı

Dosya tipiUnix Manual

geliştirici N/A
kategori Text Files
biçim Text

.MAN seçenek numarası

Belgeleri görüntülemek için kullanılan bir program olan Unix Man yardımcı programı tarafından kullanılan yardım kılavuzu ("man sayfası" olarak adlandırılır); bir Unix komutu veya başka bir Unix işlevi hakkında bilgi içerir; man komutunu kullanarak bir unix kabuğunda görülebilir.

Daha fazla bilgi

Unix kılavuz sayfaları nadiren ".man" uzantısını kullanır. Aksine, sekiz bölümden birindeki kullanım kılavuzları için ".1" ( .1 files) ile ".8" arasındaki uzantıları kullanırlar:

Erkek sayfaları man [bölüm] [sayfa] yazılarak görüntülenebilir, burada [bölüm] erkek sayfa bölümüdür ve [sayfa] kullanıcı el kitabı adıdır. Hiçbir bölüm sağlanmazsa, man yardımcı programı 1. bölümü kabul eder.

NOT: Man sayfaları düz metin biçiminde saklandığından, herhangi bir metin düzenleyicisiyle oluşturulabilir ve düzenlenebilir.

Açılan programlar MAN dosyalar
Windows
GNU Emacs
Linux
GNU Emacs
Vim
Pico
Macintosh
GNU Emacs
Apple TextEdit

MAN Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .man uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Unix Manual Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.