Ana sayfa : Dosya uzantıları : .keytab Dosya

.keytab Dosya uzantısı

Dosya tipiKerberos Keytab File

geliştirici MIT
kategori Data Files
biçim N/A

.KEYTAB seçenek numarası

Bir ağ kimlik doğrulama protokolü olan Kerberos tarafından oluşturulan ve kullanılan Keytab dosyası; bu ana anahtarın şifreli bir kopyasıyla birlikte Kerberos ana çiftlerini içerir.

Daha fazla bilgi

KEYTAB dosyası, herhangi bir kullanıcı etkileşimi olmadan veya bir düz metin dosyasında bir parola saklamak zorunda kalmadan, bir ana bilgisayardaki bir Kerberos ana bilgisayarını doğrulamak için kullanılır. Dosya şifrelenmiştir ancak iyi korunmalıdır çünkü dosyaya erişimi olan her kimse bu görevi yerine getirebilir.

Kerberos, istemci / sunucu uygulamalarıyla iletişimi güvence altına almak için kimlik doğrulama araçları ve gizli anahtar şifreleme sağlar. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), kaynak formunda mevcut olan protokolün ücretsiz bir uygulamasını yaptı. Protokol çeşitli ticari ürünlerde de mevcuttur.

Ortak KEYTAB dosya adları

krb5.keytab - Anahtar Dağıtım Merkezi (KDC) ağ servisinin kimliğini doğrulamak için Kerberos sunucu makinesi tarafından kullanılan Keytab dosyası.

Açılan programlar KEYTAB dosyalar
Linux
Kerberos

KEYTAB Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .keytab uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Kerberos Keytab File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.