Ana sayfa : Dosya uzantıları : .jps Dosya

.jps Dosya uzantısı

Dosya tipi1Stereo JPEG Image

geliştirici N/A
kategori Raster Image Files
biçim Binary

Nedir JPS dosya?

JPS dosyası, 2D görüntülerden 3D efektleri oluşturmak için kullanılan stereoskopik bir JPEG görüntüdür. Tek bir .JPG dosyasında, biri sol göz için diğeri de yan yana iki görüntü olarak kodlanan sağ göz için iki statik görüntü içerir.

Daha fazla bilgi

Stereo görüntüler, her biri diğerinden hafif farklılıklar veya bakış açıları olan aynı görüntünün iki kopyasını içerir. Bu şekilde, bir görüntüleyici, görüntüyü üç yoldan biriyle görüntülerken 2B görüntülerden 3B efekt görebilir:

Açılan programlar JPS dosyalar
Windows
Adobe Photoshop
XnViewMP
CyberLink PowerDirector
Corel PaintShop Pro
CyberLink PowerDVD
NVIDIA 3D Vision Photo Viewer
StereoPhoto Maker
3DFantastic 3D Stereo Producer
Linux
XnViewMP
StereoPhotoView
sView
Macintosh
Adobe Photoshop
XnViewMP
WEB
Snapily 3D Camera Prints

Dosya tipi2Akeeba Backup Archive

geliştirici Akeeba
kategori Backup Files
biçim N/A

.JPS seçenek numarası 2

Web sitelerini yedeklemek ve korumak için kullanılan Akeeba yazılımı tarafından oluşturulan yedekleme arşiv formatı; bir web sitesinin tamamını yedekler; veritabanı, restorasyon betiği ve diğer ilgili dosyaları içerir.

Daha fazla bilgi

JPS formatı, yalnızca PHP kodunu kullanarak büyük dizin ağaçlarının arşivlerini oluşturmak için tasarlanmıştır. JPS, .JPA formatına benzer ancak daha güvenlidir. JPS formatı, dosya tanımlayıcısını ve dosya verilerini CBC modunda AES-128 kullanılarak şifrelenmiş 64Kb bloklara böler. Ayrıca, format tüm dosyaları sıkıştırmak için Deflate (ZLib) yazılımını kullanır.

JPS uzantısı, çok parçalı Akeeba yedek arşivleri için kullanılabilir. Bir web sitesinin yedeği birden fazla dosyaya bölünmüşse, çok parçalı sette son dosya olarak oluşturulan bir JPS dosyasıyla bir JPA dosyası ve .J01 dosyası oluşturulur.

Açılan programlar JPS dosyalar
Windows
Akeeba eXtract Wizard
Linux
Akeeba eXtract Wizard
Macintosh
Akeeba eXtract Wizard

JPS Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .jps uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Akeeba Backup Archive Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.