Ana sayfa : Dosya uzantıları : .hex Dosya

.hex Dosya uzantısı

Dosya tipi1Hexadecimal Source File

geliştirici N/A
kategori Misc Files
biçim N/A

Nedir HEX dosya?

Bir HEX dosyası, genellikle uzaktan kumandalardaki mikrodenetleyiciler, ofis makineleri ve otomobil motoru kontrol sistemlerinde programlanabilir mantık aygıtları tarafından kullanılan onaltılık bir kaynak dosyadır. Onaltılık biçimde kaydedilen ayarları, yapılandırma bilgilerini veya diğer verileri içerir. HEX dosyaları ikili veya metin biçiminde saklanabilir.

Daha fazla bilgi

HEX dosyaları, Heaventools FlexHex, Hex Workshop Hex Editor ve HexEdit dahil olmak üzere birçok editör tarafından desteklenir. Eğer bir ikili HEX dosyanız varsa, sadece onaltılık düzenleme programlarıyla açılabilir. Metin tabanlı bir HEX dosyanız varsa, bir metin editörüyle de açılabilir ve düzenlenebilir.

Açılan programlar HEX dosyalar
Windows
Heaventools FlexHex
Hex Workshop Hex Editor
Cygnus Hex Editor
HHD Hex Editor
HexEdit
Macintosh
HexEdit
HexEditor

Dosya tipi2BinHex Encoded File

geliştirici BinHex
kategori Encoded Files
biçim N/A

.HEX seçenek numarası 2

BinHex (ikili-onaltılık) kodlama yazılımının erken bir sürümü ile kodlanmış dosya; dosyaları e-postayla bozulmadan gönderilebilecek bir metin biçimine dönüştürmek için kullanılır; genellikle orijinal dosyadan daha fazla yer kaplar.

Daha fazla bilgi

BinHex programı yalnızca Mac için kullanılabilir. Programın daha yeni sürümleri BinHex dosyalarını ".hex" yerine .HQX uzantısıyla kaydeder.

Açılan programlar HEX dosyalar
Windows
Smith Micro StuffIt Deluxe for Windows
Smith Micro StuffIt Deluxe
Linux
UUDeview
Macintosh
Smith Micro Stuffit Deluxe Mac
Mac Binary Converter

HEX Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .hex uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

BinHex Encoded File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.