Ana sayfa : Dosya uzantıları : .haml Dosya

.haml Dosya uzantısı

Dosya tipiHaml Source Code File

geliştirici N/A
kategori Developer Files
biçim Text

.HAML seçenek numarası

Haml'de yazılmış kaynak kod dosyası (HTML soyutlama işaretleme dili); bir web belgesinin HTML'sini oluşturmak için kullanılan Haml dilinde yazılmış bir şablonu saklar; Ruby şablon komut dosyalarını ( .ERB dosyaları) kısaltılmış sözdizimi ile değiştirmek için kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

Haml'ın öne çıkan bir özelliği, zamandan tasarruf etmek ve “daha temiz” görünmek için geleneksel etiketleri (<>) yüzde işaretiyle (%) değiştirmesidir.

Bir örnek Haml dili ve şablon motoru ile oluşturulan HTML dili: Haml:% html & Sons;  & Sons, % vücut &  &  &  & % h1 İlk Başlığım

HTML: < html > ilk & quot; < h1 < / h1 > html > NOT: ERB dosyalarındaki "erb" dosya uzantısını "haml" ile değiştirerek ERB'den Haml'a geçiş yapabilirsiniz.

Açılan programlar HAML dosyalar
Windows
Microsoft Notepad
Macintosh
Apple TextEdit

HAML Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .haml uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Haml Source Code File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.