Ana sayfa : Dosya uzantıları : .gmk Dosya

.gmk Dosya uzantısı

Dosya tipiGame Maker Project File

geliştirici YoYo Games
kategori Developer Files
biçim N/A

.GMK seçenek numarası

GMK dosyası, GameMaker 7 veya üzeri ile oluşturulmuş bir oyun geliştirme projesidir. Program kaynak kodu, proje ayarları ve proje tarafından kullanılan kaynaklara referanslar dahil olmak üzere birkaç farklı türde veri içerir. Dış kaynaklar sprite, sesler, arka planlar, yollar ve diğer nesneleri içerebilir.

Daha fazla bilgi

GMK dosyaları, GameMaker Language (GML) dilinde yazılmış kaynak kodunu içerir. Bu kod, sürükle ve bırak işlemleri kullanılarak otomatik olarak oluşturulabilir veya geliştirici tarafından manuel olarak kodlanabilir. Yalnızca GameMaker kaynak kodunu içeren dosyalar .GML uzantısına sahip olabilir.

NOT: Hem GameMaker 7 (GM7) hem de GameMaker 8 (GM8) proje dosyalarını ".gmk" uzantısıyla kaydeder. Ancak, her sürüm tarafından oluşturulan dosya biçimleri biraz farklıdır. GM8, GM7 tarafından kaydedilen GMK dosyalarıyla geriye dönük olarak uyumludur, ancak GM8 tarafından kaydedilen GMK dosyaları GM7 ile açılamaz. GameMaker 6 proje dosyalarını .GM6 uzantısı ile kaydetti.

Açılan programlar GMK dosyalar
Windows
YoYo Games Game Maker
Macintosh
Yo Yo Games GameMaker: Studio

GMK Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .gmk uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Game Maker Project File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.