Ana sayfa : Dosya uzantıları : .gm Dosya

.gm Dosya uzantısı

Dosya tipi1GameMonkey Script

geliştirici GameMonkey Script
kategori Developer Files
biçim Text

Nedir GM dosya?

Mantıkları oyunlara ve diğer uygulamalara yerleştirmek için kullanılan bir betik dili olan GameMonkey Script için yazılmış komut dosyası; C diline benzer bir sözdizimi kullanır ve Lua diline benzer kavramları kullanır; Özel yazılım değişiklikleri için kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

GameMonkey Script dosyaları, GameMonkey Script motoruyla çalıştırılabilir ve herhangi bir metin düzenleyicisiyle düzenlenebilir.

Açılan programlar GM dosyalar
Windows
Microsoft Notepad
GameMonkey Script

Dosya tipi2Transport Tycoon Music File

geliştirici Microprose Software
kategori Audio Files
biçim Binary

.GM seçenek numarası 2

DOS tabanlı bir demiryolu iş simülasyon oyunu olan Transport Tycoon (TT) tarafından kullanılan müzik dosyası; MIDI verilerini kullanarak ses bilgilerini saklar ve MIDI sesi olarak çalmak için .MID uzantısıyla yeniden adlandırılabilir; oyun oynarken müzik dinlemek için kullanılır.

Daha fazla bilgi

MIDI dosyaları aynı zamanda Transport Tycoon'un açık kaynaklı takip sürümü olan OpenTTD tarafından da kullanılır, ancak OpenTTD oyun müziği için ".gm" uzantısı yerine ".mid" uzantısını kullanır.

NOT: GM dosyaları, Transport Tycoon'un halefi olan Transport Tycoon Deluxe'ün (TTD) Win32 sürümü tarafından da kullanılır.

Açılan programlar GM dosyalar

GM Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .gm uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Transport Tycoon Music File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.