Ana sayfa : Dosya uzantıları : .gdoc Dosya

.gdoc Dosya uzantısı

Dosya tipiGoogle Drive Document

geliştirici Google
kategori Page Layout Files
biçim Text

.GDOC seçenek numarası

Bir GDOC dosyası, Google Drive’da bulunan çevrimiçi bir belge düzenleyicisi olan Google Belgeler tarafından oluşturulan bir belgedir. Dokümanın yazarı hakkında bilgilerle birlikte, Google Drive’da depolanan bir Google Dokümanlar belgesine işaret eden bir URL’yi içerir. GDOC dosyalarının, Google Dokümanlar’da metin, resimler, denklemler, çizimler, grafikler veya tablolar içerebilecek bir belge açan, çift tıklanması amaçlanmaktadır.

Daha fazla bilgi

Google Dokümanlar'da (Google Drive) açık GDOC dosyası

Google Drive, Google Dokümanlar, E-Tablolar’ı da içeren bir dosya depolama hizmetidir, ve Slayt programları. Drive, uzak Google Drive dosyalarını bir bilgisayarla senkronize etmek için masaüstü istemcisi olarak Windows veya macOS'ta indirilebilir ve yüklenebilir. Google Drive masaüstü istemcisini yüklerseniz, Google Dokümanlar belgelerinize yerel sabit sürücüdeki Google Drive adlı özel bir klasörden erişilebilir. Bu klasör, dosyaları uzak Google Drive ile senkronize etmek için kullanılır. Bir GDOC dosyasını çift tıklattığınızda, belge varsayılan web tarayıcınızda Google Drive'da açılır.

GDOC dosyaları, .DOCX dosyalarının Microsoft Word ile ilişkilendirilmesine benzer şekilde Google Dokümanlar ile ilişkilendirilir. Google Dokümanlar arayüzü, metin fontunu, boyutunu, aralığını ve hizalamasını değiştirmenizi sağlayan bir araç çubuğuyla Microsoft Word’e benzer görünür. Program ayrıca kelime sayımı, çeviri, sesle yazma ve sözlük özellikleri ile birlikte geliyor.

NOT: 2018’de Google Drive masaüstü uygulamaları durduruldu, ancak Google Drive’a çevrimiçi olarak erişebiliyorsunuz.

Açılan programlar GDOC dosyalar
Windows
Google Drive
Linux
Google Drive
Macintosh
Google Drive
Google Drive File Stream

GDOC Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .gdoc uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Google Drive Document Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.