Ana sayfa : Dosya uzantıları : .gbl Dosya

.gbl Dosya uzantısı

Dosya tipiGerber Bottom Layer Data File

geliştirici Ucamco
kategori Data Files
biçim Text

.GBL seçenek numarası

Altium Designer gibi Baskılı Devre Kartı (PCB) CAD araçları tarafından oluşturulan ve PCB imalat makineleri tarafından elektrik bağlantılarını belirlemek için kullanılan veri çıkış dosyası; alt bakır katmanları için mizanpaj hakkında çok katmanlı levhalar için veri içerir; .GTL dosya uzantısına benzer; en yaygın ve en güncel Gerber formatı olan RS-274X ile yazılmış.

Daha fazla bilgi

GBL gibi gerber biçimli dosyalar, .PDF dosyalarına benziyor. Bunlar, PCB düzeninin dışa aktarılmış bir sürümüdür ve görüntülenmeleri ve referans gösterilmeleri, ancak düzeltilmeleri amaçlanmamıştır.

GBL dosyasının adı, PCB'nizin adından gelir. Bu nedenle, PCB'nizin "MyProject" olarak adlandırılması durumunda, dosya MyProject.gbl olarak adlandırılır.

NOT: Gerber formatı aslında Gerber Systems tarafından geliştirilmiştir, ancak şimdi Ucamco tarafından korunmaktadır.

Açılan programlar GBL dosyalar
Windows
Autodesk EAGLE
Viewplot
Gerbv
Linux
Autodesk EAGLE
Gerbv
gEDA
Macintosh
Autodesk EAGLE
Gerbv
gEDA

GBL Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .gbl uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Gerber Bottom Layer Data File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.