Ana sayfa : Dosya uzantıları : .frm Dosya

.frm Dosya uzantısı

Dosya tipi1Form File

geliştirici N/A
kategori Misc Files
biçim N/A

Nedir FRM dosya?

Çeşitli programlar tarafından oluşturulan form; tablolar içindeki alanları tanımlamak için kullanılır; biçime bağlı olarak veritabanı verilerini de depolayabilir.

Açılan programlar FRM dosyalar
Windows
Adobe FrameMaker
Corel WordPerfect
DataCAD

Dosya tipi2Visual Basic Text Form

geliştirici Microsoft
kategori Developer Files
biçim Text

.FRM seçenek numarası 2

Bir Visual Basic formunun metin bilgilerini saklar; Bir programın geliştirilmesi sırasında bir Visual Basic projesinde oluşturulan formları kaydetmek için kullanılır.

Açılan programlar FRM dosyalar

Dosya tipi3MySQL Database Format File

geliştirici MySQL
kategori Database Files
biçim Binary

.FRM seçenek numarası 3

MySQL veritabanının biçimlendirme bilgilerini veya yapı verilerini içerir; Veritabanında depolanan tabloları belirtir ve her bir tablonun alanlarını ve yapısını tanımlar.

Daha fazla bilgi

FRM dosyaları, veritabanında depolanan gerçek verileri içeren .MYD dosyasıyla birlikte kaydedilir. Her iki dosya da MySQL'in veritabanını tanıması için gereklidir. MySQL veritabanı MyISAM tablolarını kullanıyorsa, .MYI dosyası da kullanılır ve gereklidir.

Açılan programlar FRM dosyalar
Windows
MySQL
Aryson MySQL Database Repair
Linux
MySQL
Macintosh
MySQL

Dosya tipi4ADL Form

geliştirici ADL Software
kategori Data Files
biçim N/A

.FRM seçenek numarası 4

Emlakçılar tarafından sözleşmeler oluşturmak, saklamak ve yazdırmak için kullanılan veri formatı; Avustralyalı bir yazılım şirketi tarafından geliştirilmiştir.

Açılan programlar FRM dosyalar

Dosya tipi5Fallout Graphics File

geliştirici Bethesda Softworks
kategori Game Files
biçim N/A

.FRM seçenek numarası 5

Fallout 1 & tarafından kullanılan grafik dosyası 2, kıyamet sonrası bir dünyada geçen bir rol yapma video oyunu serisi; oyun için referans verilen bir veya daha fazla görüntü karesini saklar; Pip-Boy arayüzü için hayvan animasyonları, konuşma karakter kafaları, harita nesneleri, diyalog arka planları ve bileşenleri içerir.

Daha fazla bilgi

Bir FRM dosyasında bulunan bir resim çerçevesi, paletsiz 256 renkli bir resimdir. Her kare, görüntü veya animasyon için renk sağlayan karşılık gelen .PAL palet dosyasına sahiptir.

Oyundaki 3 başlangıç karakteri önceden yapılmıştır ve her karakterin karşılık gelen FRM'si, .GCD ve .BIO dosyası. Bu dosyaların tümü "premade" klasöründe bulunur.

NOT: Fallout 1 ve 2, asıl olarak Interplay ve Black Isle Studios tarafından geliştirildi, ancak Bethesda Softworks hakları aldı.

Açılan programlar FRM dosyalar

Dosya tipi6AccountEdge Form

geliştirici Acclivity Group
kategori Data Files
biçim N/A

.FRM seçenek numarası 6

Bir iş muhasebesi uygulaması olan AccountEdge Pro tarafından oluşturulan form; Çekler, maaşlar, makbuzlar, ödeme bildirimleri, faturalar, beyanlar, satınalma siparişleri, maaş bordroları, teminat fişleri, posta etiketleri ve vergi formları için özelleştirilmiş bir düzende veri içerir.

Daha fazla bilgi

Formlarınızı görüntülemek için, Kurulum → Formları Özelleştir ve görüntülemek istediğiniz formu seçin. Görünüm penceresinden formları özelleştirmek için "Özelleştir" i seçin, düzenlemelerinizi yapın, "Formu Kaydet" veya "Formu Farklı Kaydet" i seçin ve formu adlandırın ve Tamam'ı tıklatın. Özel form size "Özel Formlar" klasörüne kaydedilecektir.

Açılan programlar FRM dosyalar

Dosya tipi7Painter Frame Stack File

geliştirici Corel
kategori Raster Image Files
biçim Binary

.FRM seçenek numarası 7

Dijital boyama uygulaması Corel Painter tarafından oluşturulan çerçeve yığını; çerçevelerin genişliği, yüksekliği, çözünürlüğü ve renk derinliği dahil bir dizi kareyi saklar; resimlerin animasyonlarını oluşturmak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

Bir FRM dosyası oluşturmak için, Dosya → Yeni ... seçeneğini seçin ve "Birlikte Film" seçeneğini seçin. Kareler arasında gezinmek ve animasyonu önizlemek için kullanılabilen bir Kare Yığın yüzer paleti görünecektir.

FRM dosyaları QuickTime filmlerine ( .MOV dosyaları) ve ayrıca%% li_nk canlandırmasına dönüştürülebilir % dosya.

Açılan programlar FRM dosyalar
Windows
Corel Painter
Macintosh
Corel Painter

FRM Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .frm uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Painter Frame Stack File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.