Ana sayfa : Dosya uzantıları : .fot Dosya

.fot Dosya uzantısı

Dosya tipiFont Resource File

geliştirici N/A
kategori Font Files
biçim Binary

.FOT seçenek numarası

Windows tarafından kullanılan font dosyası ve TrueType fontlarını destekleyen uygulamalar ( .TTF dosyaları); yazı tipi bilgisi içerir ve ilişkili bir TrueType yazı tipini kurmak ve yapılandırmak için kullanılır; yazı tiplerini yüklerken genellikle uygulama yükleyicileri tarafından kullanılır.

Daha fazla bilgi

FOT dosyaları, Windows'a "gömülü fontlar" yükleme sürecinde kullanılır. Gömülü fontlar, fontların bilgisayarlar arasında aktarılmasına izin verir ve TrueType fontuna ek olarak bir FOT fontu kaynak dosyası gerektirir. FOT dosyası, Windows'un fontu tanıması ve yüklemesi için gereken bilgileri içerir. Windows API, FOT dosyaları oluşturmak için kullanılabilecek CreateScalableFontResource adlı bir işlev içerir.

Açılan programlar FOT dosyalar
Windows
Microsoft Windows

FOT Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .fot uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Font Resource File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.