Ana sayfa : Dosya uzantıları : .fig Dosya

.fig Dosya uzantısı

Dosya tipi1MATLAB Figure File

geliştirici The MathWorks
kategori Data Files
biçim N/A

Nedir FIG dosya?

Bir FIG dosyası, matematiksel hesaplamalar için kullanılan The MathWorks MATLAB tarafından oluşturulan bir şekil içerir. Verileri görselleştirmek için kullanılan bir veya daha fazla grafiği veya grafiği depolar.

Daha fazla bilgi

MATLAB'da, bir rakam matematiksel verilerden grafik çıktısı içeren penceredir. Şekil işlevi, kullanıcıların grafik ve grafik eklemelerine izin veren bir şekil (pencere) oluşturur. Openfig (dosyaadı) işlevini kullanarak bir FIG dosyasını açabilir ve bir rakamı saveas (fig, dosyaadı) işleviyle FIG dosyası olarak kaydedebilirsiniz. MATLAB uygulama arayüzünde, Dosya → Kaydet'i seçerek bir FIG dosyasını kaydedebilir veya Dosya → Dışa Aktar'ı seçerek .JPG veya .PNG gibi bir görüntüye verebilirsiniz.

Açılan programlar FIG dosyalar
Windows
The MathWorks MATLAB
Linux
The MathWorks MATLAB
Macintosh
The MathWorks MATLAB

Dosya tipi2Xfig Drawing

geliştirici Xfig
kategori Vector Image Files
biçim N/A

.FIG seçenek numarası 2

Xfig formatında kaydedilen çizgi çizme; çizgiler, şekiller, yaylar, eğri çizgiler, oklar ve metin nesneleri içerebilen bir vektör görüntüsü olarak depolanır; görüntüleri, renkleri ve desenleri de içerebilir.

Daha fazla bilgi

Xfig formatı, başlangıçta Xfig çizim programı için geliştirilmiştir, ancak şimdi diğer çizim programları tarafından da tanınmaktadır.

Açılan programlar FIG dosyalar
Windows
WinFIG
jfig
Linux
jfig
Xfig
Transfig
Macintosh
jfig

Dosya tipi33ds Max Figure File

geliştirici Autodesk
kategori 3D Image Files
biçim N/A

.FIG seçenek numarası 3

3B Max tarafından kullanılan 3B model dosyası, 3B modelleme ve animasyon programı; figür yapısını iki ayaklı bir figür olan iki ayaklı için saklar; tüm bağlantı pozisyonlarını, büküm bağlantılarını ve mevcut poz için terazileri saklar; Modelcilere biped'in yapısını kaydetmelerini ve ardından aynı pozlarla benzer karakterleri eklemelerini sağlar.

Daha fazla bilgi

ŞEKİL dosyalar genellikle poz ayar bilgisi ekleyen .CAL dosyalarıyla kaydedilir.

NOT: ŞEKİL dosyaları gerçek iskelet ağı veya animasyon verisi içermez.

Açılan programlar FIG dosyalar
Windows
Autodesk 3ds Max

FIG Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .fig uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

3ds Max Figure File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.