Ana sayfa : Dosya uzantıları : .fb2 Dosya

.fb2 Dosya uzantısı

Dosya tipiFictionBook 2.0 File

geliştirici FictionBook
kategori eBook Files
biçim Text

.FB2 seçenek numarası

Bir FB2 dosyası, Rusya'da geliştirilen bir e-Kitap formatında kaydedilen bir FictionBook 2.0 dosyasıdır. Kitabın her bir öğesini tanımlayan ve öncelikle kurgusal edebiyat için tasarlanan XML içeriyor. FB2 dosyaları Windows, macOS ve Linux için çeşitli e-Kitap okuyucuları tarafından görüntülenebilir.

Daha fazla bilgi

FB2 dosya formatı, görünüm yerine e-Kitap'ın yapısını belirtir. Bu, diğer formatlara dönüştürmek için yararlı olur. Biçim, basit semantik biçimlendirme, meta veri gömme, unicode ve satır içi biçimlendirme özelliklerine sahiptir.

FB2 dosyalarının gömülü görüntüler nedeniyle boyutu büyüyebildiğinden, genellikle aktarım amacıyla .ZIP dosyalarında sıkıştırılır. onları internet üzerinden daha kolay. Bu durumlarda, ".fb2" uzantısı ".zip" veya ".fb2.zip" uzantısı ile değiştirilebilir.

Açılan programlar FB2 dosyalar
Windows
KDE Okular
Calibre
Geometer Plus FBReader
Icecream Ebook Reader
Cool Reader
fb2utils
Haali FictionBook Tools
Haali Reader
Athenaeum
Linux
KDE Okular
Calibre
Geometer Plus FBReader
Cool Reader
PyBookReader
OrnamentBook
Android
Cool Reader
Macintosh
KDE Okular
Calibre
Geometer Plus FBReader
Cool Reader
iOS
KyBook
LTD DevelSoftware FB2 Reader

FB2 Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .fb2 uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

FictionBook 2.0 File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.