Ana sayfa : Dosya uzantıları : .dws Dosya

.dws Dosya uzantısı

Dosya tipi1Dyalog Workspace File

geliştirici Dyalog
kategori Developer Files
biçim N/A

Nedir DWS dosya?

Bir DWS dosyası, APL tabanlı bir geliştirme ortamı olan Dyalog’un Windows sürümü tarafından oluşturulan bir çalışma alanı dosyasıdır. İşlevler ve değişkenler gibi APL nesnelerini içeren bir çalışma alanı içerir. DWS dosyaları APL programlarını geliştirmek için kullanılır.

Daha fazla bilgi

DWS dosyası, Dyalog ile ilişkili birincil dosya türlerinden biridir. Dosya, bir çalışma alanının bileşenlerini saklamak için Dyalog tarafından oluşturulur. Dyalog'da çalışma alanlarını kaydetmek ve yüklemek ve ayrıca çalışma alanlarını aktarmak için kullanılır. Dyalog ayrıca çalışma alanlarını APL (bazı APL uygulamalarında kullanılır), ATF (transfer dosya formatı) ve DXF (ATF formatının varyantı) dosyalarında da kaydedebilir.

Dyalog, APL programlama dilinin bir tercümanıdır. BT uzmanları tarafından fikirleri yazılım çözümlerine dönüştürmek için kullanılır. Yazılım, bir uygulama IDE'si, grafiksel kullanıcı arayüzleri oluşturmak için araçlar, web sunucuları oluşturmak için çerçeveler, ortak veritabanlarına arayüzleme ve rapor formatlama ve teknik çizelge araçlarını içerir.

Açılan programlar DWS dosyalar
Linux
Dyalog

Dosya tipi2AutoCAD Drawing Standards File

geliştirici Autodesk
kategori CAD Files
biçim Binary

.DWS seçenek numarası 2

3D tasarım ve mühendislik CAD uygulaması olan AutoCAD tarafından kullanılan çizim doğrulama dosyası; başka bir çizimde uyması gereken özellikleri içerir; çizim standartlarını tanımlamak ve kontrol sürecinde ihlalleri tespit etmek için kullanılır; katman özellikleri, boyut stilleri, çizgi tipleri ve metin stilleri için standartları belirlemek için kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

Tek bir çizime birden fazla DWS dosyası uygulanabilir. Ek olarak, AutoCAD'in .CHX dosyalarını kullanan Toplu Standartlar Denetleyicisi, çizimleri DWS dosyalarında tanımlanan standartlara göre kontrol eden otomatik parti işlemlerini tanımlamak için kullanılabilir.

Çizim standartları dosyaları aynı şekilde kaydedilebilir başka bir çizim. Yeni çizim oluşturabilir, özelliklerini tanımlayabilir ve ardından Farklı Kaydet → AutoCAD Çizim Standartları'nı seçebilirsiniz.

Açılan programlar DWS dosyalar
Windows
Autodesk AutoCAD
Macintosh
Autodesk AutoCAD

Dosya tipi3Adobe Dreamweaver Site Cache File

geliştirici Adobe Systems
kategori Data Files
biçim Binary

.DWS seçenek numarası 3

Bir Web geliştirme uygulaması olan Dreamweaver tarafından kullanılan önbellek dosyası; bir sitenin dosyalarına ve varlıklarına yapılan tüm bağlantılar hakkındaki verileri depolar; Program tarafından dahili olarak kullanılır, böylece uygulamalar geliştirilirken bilgilere hızlı bir şekilde erişilebilir.

Daha fazla bilgi

DWS dosyası bozulursa, Dreamweaver sitesi yüklenirken programın başarısız olmasına neden olabilir. Genellikle, Dreamweaver kapatıldığında bu dosyayı silebilirsiniz ve program, geliştirici siteyi bir sonraki açışında bilgileri yeniden oluşturur.

Açılan programlar DWS dosyalar
Windows
Adobe Dreamweaver
Macintosh
Adobe Dreamweaver

DWS Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .dws uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Adobe Dreamweaver Site Cache File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.