Ana sayfa : Dosya uzantıları : .dss Dosya

.dss Dosya uzantısı

Dosya tipi1DiskStation Backup Configuration File

geliştirici Synology
kategori Backup Files
biçim N/A

Nedir DSS dosya?

DSS dosyası, Synology ağına bağlı depolama (NAS) cihazlarıyla birlikte verilen web tabanlı bir işletim sistemi olan DiskStation Manager (DSM) tarafından oluşturulan bir yapılandırma yedeklemesidir. Kullanıcılar, gruplar, paylaşılan klasörler, çalışma grubu, etki alanı, şifreler ve dosya paylaşım yöntemlerini içeren bir sistem için ayarları içerir. DSS dosyaları, ayarları sistemin yapılandırmasına geri yüklemek için kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

NAS aygıtları, dijital dosyalarınızı belge, müzik, fotoğraf veya video olsun ve istediğiniz zaman erişilebilmelerini sağlayarak saklamanıza olanak tanır. DSM, NAS aygıtınızda depolanan dosyaları yönetmenizi sağlar. Bir NAS cihazının yapılandırma ayarlarını DSM ile yedeklediğinizde, ayarları kaydetmek için DSS dosyası oluşturulur.

DSS yedek yapılandırma dosyası oluşturmak için Denetim Masası → Güncelle & Geri yükle ve Yapılandırmayı yedekle seçeneğini tıklayın. DSS dosyası daha sonra bilgisayarınıza indirilir.

DSS yedek yapılandırma dosyasını geri yüklemek için Denetim Masası → Güncelle & Geri yükle ve Yapılandırmayı geri yükle seçeneğini tıklayın.

Ortak DSS dosya adları

[Synology ürün adı] _ [tarih yaratıldı]. dss - DSM aracılığıyla oluşturulduğunda ve indirildiğinde DSS dosyalarının adlandırma kuralları.

Açılan programlar DSS dosyalar

Dosya tipi2Digital Speech Standard File

geliştirici International Voice Association
kategori Audio Files
biçim Binary

.DSS seçenek numarası 2

Dijital ses kaydedici veya konuşma tanıma programı tarafından kaydedilen ses dosyası; ses ses verilerini yüksek oranda sıkıştırılmış biçimde saklar; ekleme veya üzerine yazma modunda yazılabilir; hukuk firmaları gibi profesyonel transkript ortamları için kullanılır.

Daha fazla bilgi

DSS dosyaları, dikte etme tarihi ve saati, ses uzunluğu ve öncelik gibi meta verilerle yazılabilir.

DSS dosya biçimi, aslında Uluslararası Ses Birliği (IVA) altında geliştirilmiştir. Olympus America, Philips Electronics ve Grundig'ten oluşuyordu. DSS dosyaları, .WAV files gibi daha yaygın ses dosyası türlerine dönüştürülebilir.

Açılan programlar DSS dosyalar

Dosya tipi3DCC Active Designer File

geliştirici N/A
kategori System Files
biçim N/A

.DSS seçenek numarası 3

Windows ekran koruyucu dosyası; Windows belirli bir süre etkin olmadığında (kullanıcı tarafından ayarlanabilen) ekran koruyucu animasyonu veya filmi çalıştırmak için kullanılır; Ekranlar kontrol panelinin Ekran Koruyucu sekmesinde bulunan listeye ek ekran koruyucular ekler.

Açılan programlar DSS dosyalar
Windows
Used by the Windows Screensaver

DSS Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .dss uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

DCC Active Designer File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.